ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали жените се посреќни покрај убав или грд маж? Одговорот е ЧУДЕН

Дали жените се посреќни покрај убав или грд маж? Одговорот е ЧУДЕН.

Многу жени сонуваат да имаат мускулест и убав маж покрај себе, но едно истражување покажа дека поубавиот пол е посреќен покрај помалку привлечниот партнер.Еве зошто.

Имено, жените кои се во врска со привлечни мажи се мотивирани да водат диета, што само по себе не е лошо, но експертите сметаат дека причина за таквата одлука не треба да биде фактот што партнерот изгледа подобро од неа.

Убав човек предизвикува депресија

Ако сака да изгуби тежина или да го промени својот изглед поради другите, тоа често значи дека не е задоволна од себе, што може да влијае на нејзината самодоверба, па дури и да доведе до депресија.

‘Грдите мажи работат повеќе, тоа е убаво.’

Помалку привлечните мажи обично се трудат повеќе да ги задоволат своите партнери, преку внимание и loveубов. Со постојано одржување на искра во емотивна врска, жената ќе почувствува дека нејзиниот сакан ја цени и врската ќе се зајакне. Една од причините зошто дамите се посреќни покрај ваквите типови е тоа што тие веројатно ќе изневеруваат помалку.

Грдите мажи имаат помалку „предизвици“

Бидејќи на прв поглед нема да привлечат премногу внимание од спротивниот пол, тие ќе бидат помалку изложени на искушенија, а со тоа и поверни.

“ Со згоден маж, жената е секогаш во сенка.”

Во ваквите емотивни врски, понежниот пол е во центарот на вниманието, а кога жената е во сенка на партнерот, тогаш може да се чувствува несигурна и инфериорна. Ова понекогаш создава напнатост во врската, па дури и предизвикува расправии.

Покрај помалку привлечната партнерка, тoj е посигурна во својот изглед и се чувствува попосакувано.

Исто така, мажите кои се помалку фокусирани на својот изглед се посветени на врската. Тие даваат поголемо внимание, приврзаност и емоционална поддршка за подобрата половина, а истражувањата покажаа дека физички попривлечните мажи се помалку задоволни од нивната врска и помалку ја поддржуваат другата половина.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!