ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали знаете дека постојат здрави пороци?

Дали знаете дека постојат здрави пороци?

Иако пороците се претежно штетни за нашето здравје, има и такви кои се сметаат за позитивни.

Повеќето луѓе имаат пороци, од кои не можат толку лесно да се ослободат, но има и такви кои се сметаат за позитивни за нашето здравје.

Озборувања на работа

Сите тврдиме дека не сакаме озборувања, но од друга страна, секогаш сакаме да коментираме, нешто зад нечиј грб. Сепак, постојат некои правила. Никогаш не зборувајте премногу за една личност, односно не кажувајте работи што другите досега не ги кажале. Исто така, треба да имате пријател или блиска личност на работа, со кого можете да размените сочни озборувања. Повремените озборувања можат да ви помогнат да спречите заговор што можеби некој ви го подготвувал.

Излежување

Иако не е добро да бидете мрзеливи цел ден, има моменти кога е навистина потребно, кога ви треба време да сонувате, да играте, да се гушкате со чај и некој близок, да размислувате за авантури, желби, идеи.

Месо

Постојат многу причини да не се јаде месо, органско и здраво, но, за многумина од нас, тоа е порок што едноставно не можеме да го откажеме. Сепак, држете го тој порок под контрола. . Ако се воздржите од месо во текот на неделата, полека ќе се ослободите од него и нема да можете да јадете многу.

Малку завист

Зависта и љубомората не се толку пожелни, но, многумина тврдат, дури и најрелигиозните луѓе не можат целосно да се откажат од нив. Ништо не е во ред, да речеме, да се радуваме кога некоја злобна личност  или некоја светска ѕвезда, која глуми моралист, е фатена во непријатна ситуација. Не станува збор за тоа дека уживате во страдањата на овие луѓе, туку едноставно, тоа е вообичаена, скоро природна појава.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!