ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали знаете кој е нај Инстаграмскиот град во светот?

Можете ли да погодите кој е нај Инстаграмскиот град во светот – толку многу што е вклучен во Гинисовата книга на рекорди?

Гинисовата книга на рекорди отсекогаш била ризница на сите занимливости. Прелистувајќи ги страниците на нивната книга, наидовме на интересно истражување и запис. Имено, според истражувањето и податоците од 2017 година, а потоа и следната година, Њујорк е нај Истаграмскиот град во светот! Оставајќи зад себе метрополи како Париз, Лондон, Москва, Истанбул и други. Па затоа Њујорк дефинитивно го заслужува епитетот најдобар град, во секоја смисла.

Како точно овој град ја заслужи таа ласкава титула?

Врз основа на бројот на објавувања по геолокација и хаштагови, и во соработка со самата платформа Инстаграм, Гинисовата книга на рекорди лесно пресметуваше, проверуваше и утврди дека Њујорк е нај Инстаграмскиот град а како и да не биде.

Град кој никогаш не спие, разновидна храна од сите делови на светот, локации кои го одземаат здивот, а камоли кога ќе ги видите во живо, град чијшто секој агол раскажува единствена, необична, волшебна приказна… Атмосфера и енергија каде и да На друго место, ова се само некои од работите што го прават Њујорк Сити навистина посебно и невообичаено место.

Па, потврдено е дека Њујорк е нај Инстаграмскиот град во светот, но сепак има и други градови кои се најдоа на оваа листа?

Покрај градот кој никогаш не спие, на листата на нај популарни градови во Инстаграм се најдоа и :

  • Москва
  • Лондон
  • Сао Паоло
  • Париз
  • Лос Анџелес
  • Санкт Петербург
  • Џакарта
  • Истанбул
  • Барселона

Ако не бевме среде пандемија, сигурно би испланирале неколку патувања… Ако се прашувавте, според вас кој град би ја зел титулата за нај инстаграм освен Њујорк?

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!