ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали знаевте дека метално бакарна боја е битен есенски тренд кој повторно се враќа?

Дали знаевте дека метално бакарна боја е битен есенски тренд кој повторно се враќа?

Студените месеци бараат богати нијсанси на косата како што се темното кафеавата, повеќедимензионалниот карамел или пак сина, а за оние кои сакаат секогаш да бидат различни има нешто што излегува надвор од сите рамки.

Ова се боите на косата кои се апсолутен хит за претстоечката сезона

Метален бакар

Тренд бојата на косата која од година во година се враќа во есента е бакарната боја но доколку би била малку модерирана во 2021 година, ќе плените се околу себе и ќе сфатите дека металнп бакарната е една од најбараните.

Клуч за оваa бакарна нијанса е одличниот сјај како што е огледалото кое додава интензитет на бојата, а истовремено дава луксузен и неверојатен здрав изглед.

Ѕвездена прашина

Ѕвездената прашина претставува тренд кој се појавил повеќе пати, а тоа е начин на косата да и додадете дополнителни дамки кои ќе ја збогатат. Како балијаж, а можете да користите и техника за добивање на ефект на пеги на коста а преку користење живи бои (што одлично изгледа на топли нијанси на сината коса).

Силен контраст

Кога ќе стигне есента, стига и потреба за промена на бојата на косата како што е бринетата боја, а обично се носат и бои кои симболизираат со линиите од девеесетите години па нешто посветли нијанзи за додавање димензија што ќе претставува совршен изглед а може да се истакне и поголемата должина.

Класично но сепак подобро

Можда е се помалку сонцето но сепак не значи дека вашите прамени не можат да бидат сјајни. Суптилниот допир на двете бои може да го подобри она што веќе го имате како што е сината боја со нијанси на мед.

Стил Памела Андерсон од девеесетите

Светло сината коса со преливачки и бисерни тонови е совршена комбинација. Косата од девеесетите се враќа, а посебно онаа сина која е инспирирана од Памела Андерсон е навистина провокативна.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!