ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дами, спремете ги шејкерите: Ви ги откриваме РЕЦЕПТИТЕ за најбараните коктели на најпознатите барови!

Дами, спремете ги шејкерите: Ви ги откриваме РЕЦЕПТИТЕ за најбараните коктели на најпознатите барови!

Жешките летни денови се идеални за мешање коктели и сигурни сме дека шарената рапсодија ќе го подигне секој собир на повисоко ниво!

Маргарита

Рецепт
• 4 cl текила
• 2 кл тројно сек
• 3 cl исцеден сок од вар

Комбинирајте ги сите состојки во шејкер и тресете. Украсете со лист нане или парче вар.

Хуго (со пенливо вино)

Рецепт
• 1,5 кл сируп од нане
• 1,5 кл сируп од повикан
• 7 кл пенливо вино
• сода, количината што ја посакува коктел мајсторот

Протресете ги сите состојки во шејкер и послужете ги со многу мраз.

Бела дама

Рецепт
• 4 кл џин
• 2 кл тројно сек
• 3 cl исцеден сок од вар
• 1,5 кл шеќерен сируп (бел шеќер варен во вода)

Измешајте ги состојките во шејкер и послужете ги без мраз, во чаша мартини.

Космополитен

Рецепт
• Вотка од цитрус од 4 кл
• 2 кл тројно сек
• 3 кл сок од боровинка или брусница
• 2 cl исцеден сок од вар

Измешајте ги состојките во шејкер и послужете ги без мраз, во чаша мартини.

Маи Таи

Рецепт
• 3 кл бел рум
• 2 cl амарета
• 2 кл ликер од банана
• 2 кл тројно сек
• 0,5 гранадин
• сок од портокал и ананас, количина по вкус мајстори за коктел

Протресете ги сите состојки во шејкер и послужете ги со многу мраз.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!