ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Десерт од јогурт и ванила со фил по желба (РЕЦЕПТ)

Еве го рецептот за најбрзи, сочни и најубави мафини! Десерт од јогурт и ванила кој нема да ве остави рамнодушни.

Состојки:

 • 2 јајца
 • 150 гр шеќер
 • 1 ванилин шеќер
 • 125гр густ јогурт
 • 75мл масло
 • 100мл млеко
 • 250гр брашно
 • 1 кесичка пудинг од ванила
 • 1 прашок за пециво
 • чоколадо, крем, овошје и друго по ваш избор

Подготовка :

 1. Изматете јајца, шеќер и ванилин шеќер со миксер. Додадете млеко, јогурт и масло и убаво измешајте.
 2. Измешајте ги сувите состојки (пудинг од ванила, брашно, прашок за пециво) и постепено додавајте ги во смесата.
 3.  Наредете го тестото во корпи за хартија за мафини.
 4.  Кој сака може да додаде чоколадо, крем, овошје, што имате во тој момент
 5. Испечете ги мафините на 180 степени (горен и долен грејач) 25 минути или 160 степени (дува).
 6. После печење, само украсете ги по желба.

Уживајте во десерт!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!