ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Домашна пилешка паштета: Рецепт за лесен, но здрав и вкусен намаз

Домашна пилешка паштета: Рецепт за лесен, но здрав и вкусен намаз.

Паштетата е омилено јадење на многу деца, и тие ќе го обожаваат направено на овој начин.

Како и да е некои индустриски намази не се најздрави, децата ги обожаваат и ги јадат наместо некаква пита или сендвич.

Не ви треба многу време да подготвите домашна паштета, а овој рецепт ќе им донесе радост на целото ваше семејство кога ќе го пробаат.

Состојки :

  • 400гр бело пилешко месо
  • 1 кромид
  • 1 чешне лук
  • 1 магдонос
  • 2 лажици сенф
  • 2 лажици мајонез
  • 1 лажица кечап
  • 1/2 сок од лимон
  • сол, бибер
  • нотка кари по желба

Подготовка:

Печете го белото месо во рерна. Иситнете го на парчиња и ставете го во блендер. Додадете во него крупно сецкан кромид, чешне лук, сецкан магдонос, сенф, мајонез, кечап, сок од лимон, сол и бибер по вкус, и ако сакате повеќе зачинета паштета, малку кари.

Изблендирајте го сето тоа заедно, така што убаво да се измеша и масата да стане компактна.

Префрлете ја паштетата во подлабок сад. Одлична е како здрав намаз на леб за појадок. И со неа можете да послужите чај или јогурт.

Уживајте!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!