ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Стилска Гардероба За Вашето Домашно Милениче Во Студените Зимски Месеци

Ниските температури честопати нè наведуваат да го избегнеме напуштањето на куќата, освен ако не е навистина потребно. Но, што е со вашето домашно милениче?

Двапати на ден, тоa навистина треба да оди на прошетка и да ги исполни сите свои физиолошки потреби. И додека тивко облекувате слоeви на џемпери, јакни, капи, шалови и ракавици, врзувајќи ги зимските чизми за да го однесете вашето домашно милениче на утринска или вечерна прошетка, погледот во неговото трепетливо тело е доволен знак дека му  е ладно и на помислата дека треба да излезе надвор од куќата.

Иако кучињата во многу случаи имаат свој „зимски капут“ кој совршено ги штити од студ, има и такви раси кои навистина не ја прилагодиле косата на студеното време. Ова е особено точно за кучиња со кратка коса и помали раси.

Долгите прошетки во паркот, трчање и уживање во зимската идила со облека за зимско куче добија целосно ново значење. Замислете само колку возбудено вашето домашно милениче ќе  мавта со опашката кога ќе му го земете топлото палто и ќе го поканите да ви се придружи во ходникот по повод подготвувањето да ја напушти куќата.

Ви предложуваме  облеката и за дождливо и за суво време и се надеваме дека ќе најдете нешто прилагодено за вашето куче.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!