ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Домовите што секогаш мирисаат НЕВЕРОЈАТНО имаат една ТАЈНА!

Домовите што секогаш мирисаат НЕВЕРОЈАТНО имаат една ТАЈНА!

Сите бевме во ситуација да бидеме целосно маѓепсани од мирисот на нечија соба.

Луѓето најчесто прибегнуваат кон комерцијални освежувачи на воздух, иако постојано се поврзуваат со сериозни здравствени проблеми, како што се гадење, мигрена, стомачни проблеми итн.

Овде нудиме безбедна, домашна алтернатива за освежувачи на воздух ne што се купуваат во продавница. Не само што ќе го направи вашиот дом попријатно место за живеење, туку исто така ќе ве заштити од силните хемикалии што ги испуштаат комерцијалните освежувачи на воздух.

Рецепт за домашен освежувач

Основните состојки се лесно достапни и доаѓаат во различни мириси, па можете да ги изберете според вашиот вкус. Овој освежувач на воздух ќе ви заштеди пари!

Состојки:

  • 10 капки од есенцијално масло (изберете го ова по ваша желба)
  • 1 чисто шише со спреј
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 500 мл дестилирана вода

Подготовка:

Користејќи вилушка, измешајте есенцијално масло и сода бикарбона во сад. Истурете ја смесата во чисто шише со спреј, потоа наполнете го шишето со дестилирана вода и затворете го. Не заборавајте добро да се протресете пред секоја употреба.

Користете го овој домашен освежувач на воздух за прскање низ целата куќа или канцеларија. Можете исто така да го освежите вашиот мебел, завеси и облека! Не двоумете се да го пробате овој рецепт бидејќи резултатите се едноставно неверојатни!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!