Домовите што секогаш мирисаат НЕВЕРОЈАТНО имаат една ТАЈНА!

Слични

Улогата на родителите во насочувањето на детето кон спортот

Улогата на родителите во насочувањето на детето кон спортот. Некои...

Зошто се јавува исцрпеноста кај мажите?

Зошто се јавува исцрпеноста кај мажите? Дали сте фрустрирани со...

Сите ние ја правиме оваа грешка кога правиме чај!

Сите ние ја правиме оваа грешка кога правиме чај! Познатиот...

Зошто се случува мачките да гледаат во празни sидови?

Зошто се случува мачките да гледаат во празни sидови? Мачките...

Сподели

Домовите што секогаш мирисаат НЕВЕРОЈАТНО имаат една ТАЈНА!

Сите бевме во ситуација да бидеме целосно маѓепсани од мирисот на нечија соба.

Луѓето најчесто прибегнуваат кон комерцијални освежувачи на воздух, иако постојано се поврзуваат со сериозни здравствени проблеми, како што се гадење, мигрена, стомачни проблеми итн.

Овде нудиме безбедна, домашна алтернатива за освежувачи на воздух ne што се купуваат во продавница. Не само што ќе го направи вашиот дом попријатно место за живеење, туку исто така ќе ве заштити од силните хемикалии што ги испуштаат комерцијалните освежувачи на воздух.

Рецепт за домашен освежувач

Основните состојки се лесно достапни и доаѓаат во различни мириси, па можете да ги изберете според вашиот вкус. Овој освежувач на воздух ќе ви заштеди пари!

Состојки:

  • 10 капки од есенцијално масло (изберете го ова по ваша желба)
  • 1 чисто шише со спреј
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 500 мл дестилирана вода

Подготовка:

Користејќи вилушка, измешајте есенцијално масло и сода бикарбона во сад. Истурете ја смесата во чисто шише со спреј, потоа наполнете го шишето со дестилирана вода и затворете го. Не заборавајте добро да се протресете пред секоја употреба.

Користете го овој домашен освежувач на воздух за прскање низ целата куќа или канцеларија. Можете исто така да го освежите вашиот мебел, завеси и облека! Не двоумете се да го пробате овој рецепт бидејќи резултатите се едноставно неверојатни!

error: Content is protected !!