ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дознајте како Фенг Шуи влијае на љубовта и врските

Дознајте како Фенг Шуи влијае на љубовта и врските.

Иако постојат многу начини да ја зајакнете вашата врска, Фенг Шуи нуди низа совети дизајнирани да привлечат енергија на љубовта. Добрата Фенг Шуи енергија може да го подобри квалитетот на вашите односи, додека лошата енергија може да биде многу штетна.

НЕБАЛАНСИРАНА ОБЛАСТА НА ЉУБОВТА И БРАКОТ

Во Фенг Шуи, југозападната област Багуа е поврзана со љубов, врски и брак. Препорачливо е да користите лекови Фенг Шуи во оваа област со цел љубовната врска да биде стабилна. Елементот на југозападната област е земја, затоа во оваа област е потребно да се користат елементите на земјата или огнот што ја храни земјата. Понекогаш се случува југозападната област да има неурамнотежен проток на енергија или да биде лошо поставена. Ова би значело дека просторијата за перење, бања, плакарот или гаражата се во вашата љубовна зона, што бара од вас да посегнете по некои од лековите Фенг Шуи.

ЛЕКОВИ НА ФЕНГ ШУИ

 • Прифатете дека неповолна поставка покажува енергетски обрасци кои лошо се одразуваат на вашиот љубовен живот.
 • Воведете во југозападната област на лекови Фенг Шуи кои промовираат хармонична енергија. Зајакнете го земјениот елемент, заедно со огнот, избегнувајќи вода, дрво и метал.
 • Внесете слики и симболи што покажуваат љубов.
 • Украсете ја вашата спална соба со елементи во парови (две ламби, две свеќници).
 • Одржувајте ред и чистота во спалната соба за да го поттикнете протокот на позитивна енергија.
 • Отстранете ги предметите од спалната соба што предизвикуваат тага кај вас.
 • Ослободете се од емотивната „прашина“ од минатото.

 

ЛОША ЕНЕРГИЈА ВО СПАЛНАТА

Проток на лоша енергија во спалната соба може да се појави од многу причини:

 • недостаток на природна светлина
 • неправилна положба на креветот
 • отсуство на цврста глава
 • присуство на работи зад вратата, како и електрични апарати
 • неред и нечистотија

Оставете ја природната светлина во вашата спална соба секој ден со отстранување на завесите од прозорците. Отворете ги и дадените прозорци и оставете свеж воздух да влезе во просторијата. Ставете го вашиот кревет во командна позиција. Тој треба да биде свртен кон вратата, но не и во директен контакт со нив. Вратата на спалната соба треба да биде затворена додека спиете. Не дозволувајте нередот да ја проголта вашата спална соба. Отстранете го сè што нема место таму. Обрнете внимание на прашината под креветот и преполниот плакар.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!