ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дознајте: кој е вистинскиот маж за вас врз основа на вашата личност?

Дознајте: кој е вистинскиот маж за вас врз основа на вашата личност?

Љубовните врски се комплицирани.

Честопати ни се допаѓа некој премногу физички, за да можеме да си објасниме дека едноставно психички не се совпаѓаме. Од друга страна, понекогаш наоѓаме некој со кој навистина можеме да водиме значајни разговори, но она што недостасува во таа равенка е физичката привлечност. За да може романтичната врска да биде одржлива, важно е да најдете некој кој одговара на вашата личност.

Кога ќе најдете некој таков, сите коцки имаат тенденција да се совпаѓаат. Од таа причина, ви откриваме кој е вистинскиот маж за вас, врз основа на вашата личност.

Перфекционист најдобро се снаоѓа со авантурист

Перфекционистичкиот тип на личност има исклучително високи стандарди. Таквите луѓе често се критични и кон себе и кон партнерот. Тие се мотивирани да ги подобрат луѓето и светот околу нив. Сепак, многумина ги сметаат за опсесивни и склони кон осуда. Вистина е дека овие луѓе го сакаат совршенството и никогаш не ни помислуваат да побараат помош од другите. Најдобрата личност за перфекционист е авантурист кој може да го научи малку да ужива во животот, а не секогаш да биде толку сериозен.

Личност која ги остварува своите замисли најдобро се справува со авантурист

Овој тип на личност се мери себеси според неговите успеси. Обично не е во близок контакт со своите чувства, ниту со чувствата на партнерот. Таа е ефикасна во она што го работи, но често е и конкурентна. По природа е склона кон нарцисоидно однесување и преокупирана со работа, а многу често го запоставува саканиот. На ваква личност и треба авантурист, бидејќи само тој може да ја научи како малку да забави во животот.

Романтична личност највеќе одговара со перфекционист

Како што може да се очекува од романтичар, тој е многу емотивен тип на личност, често воден од идеалистички погледи на светот. Романтичните луѓе се креативни, имаат топло срце и лесно привлекуваат потенцијални партнери. Сепак, тие имаат проблем со нивното задржување. Романтичарите често паѓаат во депресија, се борат со чувството на вина и имаат претерани очекувања во однос на достапноста на саканата личност. Иронично, перфекционист најмногу би им одговарал, бидејќи може да ги научи како да бидат дисциплинирани и практични.

Лојална личност е најсреќна во комбинација со мирна личност

Личноста која е многу лојална по природа, ја сака сигурноста и се плаши од каква било промена, бара од партнерот сигурност, одобрување и охрабрување. Таа има тенденција да не се откажува лесно од довербата и да остане во врска навистина долго време. Понекогаш ја покажува својата параноична страна на личноста, анксиозноста и одбранбениот механизам, ценејќи ја искреноста пред се друго. На таков човек најмногу му одговара мирен човек кој може да му покаже дека животот е убав ако нему му го остави.

Авантуристите најдобро се справуваат со лица кои се заинтересирани за се наоколу

На типот како авантурист навистина му треба многу слобода. Има многу краток опсег на внимание, сè станува досадно многу лесно, особено во љубовните врски. Сака да се забавува, но и да избегнува страдања и негативност. По природа, авантуристот е шармантна личност која се препушта на своите спонтани дела. Често е импулсивна, недисциплинирана и бунтовничка. Некој кој го набљудува светот околу себе со остро око најдобро би одговарал за таква личност. Тој ќе го задржи авантуристот на земја.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!