ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Две грешки што сите ги правиме кога ја миеме косата: Време е да ги смениме рутините

Две грешки што сите ги правиме кога ја миеме косата: Време е да ги смениме рутините.

Обично следиме рутина кога станува збор за нега на коса, но понекогаш би било добро да скокнеме од моделот.

Со цел да се промовира здравјето на вашата коса, би било добро да промените некои работи.

Кога станува збор за сушење на коса, би се рекло дека нема посебни правила, но сепак можеме да направиме одредени чекори поинаку.

Пешкир од микрофибер или памучна маица

Фротирните крпите ја апсорбираат влагата од вашата коса, отстранувајќи го вишокот вода, оставајќи ја сува. Покрај тоа, текстурата на овие крпи може да ја оштети косата и да предизвика кршење. Подобра опција би било да користите или крпа за микрофибер или памучна маица што е помека за косата и да не ја отстранува целата влага од неа.

Силно сушење со пешкир

Повеќето луѓе, откако ќе ја измијат косата, енергично ставаат крпа преку неа со цел побрзо да ја исушат. Овој метод предизвикува кршење, па затоа би било добро да се избегне.

Вистински начин е нежно да ја исушите косата со памучна маица или крпа од микрофибер за да го отстраните целиот вишок вода и оставете ја да се исуши на воздух.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!