ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Џенифер Лопез: Чизми до глужд што ќе ги окупираат нашите улици за неколку недели

Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алек Родригез го користат секој слободен момент за романтичен состанок. Парот се упатил на ручек во познатиот ресторан Белини во Мајами.

Иако Џенифер внимателно ја следи својата диета и според сопственото признание, се одрекува од многу гастрономски задоволства, таа сепак реши да се препушти на уживањето во италијанските специјалитети по кои е познат овој ресторан.

Латино дивата избра една (според нејзините стандарди) лежерна комбинација за излегување. Таа комбинираше кафеава долчевита со исечени фармерки, топол палто од волна и голема елегантна црна чанта.

На нозете имаше чизми до глужд во стилот на каубојски. Многу модни списанија, вклучително и Вог, веќе ги објавија како еден од најпопуларните модели на чизми до глужд за претстојната пролетна сезона.

„Cowgirls“ се исто така популарни и кај нас, а локалните љубители на модата особено сакаат да ги комбинираат со развеани фустани од среден крој. Нема сомнение дека и оваа пролет ќе бидат извадени од плакарот, па повторно ќе ги окупираат нашите улици.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!