ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Едноставни начини на согорување на дополнителни калории

Едноставни начини на согорување на дополнителни калории.

Доколку сеуште не сте ја подготвиле својата совршена линија за бикини, ви предлагаме ефикасна абдоминална вежба која ќе ви помогне да ги затегнат стомачните мускули и да се ослободите од вишокот масни наслаги.

Различни диети, часови поминати во теретана, пиење скапи и невкусни пијалоци, сето ова секако помага во слабеењето.

Но, зошто да страдате кога можете да согорите калории на други, поедноставни начини?

Бидете лути

Ако сакате да започнете и немате сила, сè што треба да направите е да се сетите на личноста која неодамна ве налутила и на тој начин ќе започнете побрзо и поефикасно.

Комбинирајте вежби

Додека сте на редовен тренинг , не фокусирајте се само на вежби за тренингот. Комбинирајте ги со тренинг за кардио и сила. На тој начин ќе потрошите повеќе калории.

Фокусирајте се на нозете

Спуштајте се надолу во получучањ со раширени нозе повеќе од колковите. Кога ќе ги зајакнете мускулите на бутот, сè друго ќе ви биде полесно.

Согорувајте повеќе маснотии

Еден час пред тренинг јадете мусли, јаболка, овошје, јогурт и пијте сок од јаболко, бидејќи на тој начин ќе согорите двојно повеќе маснотии отколку ако јадете бел леб, маргарин и џем.

Возете велосипед

Возењето велосипед  е еден од најдобрите начини да согорувате вишок калории во затворено.

Продужете го ефетот

Не користете каков било вид на маснотии два часа по тренингот. Тренингот го активира хормонот за раст, кој ги разградува мастите во телото. Ако јадете маснотии во овој период, ќе го запрете овој процес.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!