Елизабет Олсен Уште Од Мала Имала Желба Да Се Облекува Исто Како Нејзините Сестри

Слични

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата...

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво?

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво? Нема ништо...

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите. Грешките што...

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата. Секоја...

5 дневни навики за спречување на сува кожа

5 дневни навики за спречување на сува кожа. Ја подобруваме...

Сподели

Мери-Кејт и Ешли Олсен не се само модни икони за масите, дури и членовите на семејството на близначките модни дизајнери се опседнати со нивниот стил.

Елизабет Олсен за време на интервјуто во шоуто „Jес Кегл“ на СириусХМ призна дека целиот свој живот го поминала обидувајќи се да ја имитира гроздобер бохо естетиката на нејзините сестри. За време на програмата, ко-водителката на шоуто Julулија Канингам прашува дали Елизабет некогаш се „зафатила“ од „масовниот феномен“, што е влијание на нејзините браќа и сестри врз уличниот стил. „Сè што моите сестри некогаш носеле во целиот мој живот, сакав да го носам и денес како возрасна“, одговори брзо актерката „Сакам нивни палта. Сакам нивни чевли. Јас ги сакам нивните фустани. И тоа е нешто од што никогаш не сум пораснал “.

Таа продолжи да објасни дека во обид да го повторам нивниот изглед на дизајнерот, „за тоа време, јас само поминував низ секоја продавница за втора рака и ги носев сите, сите работи, освен моите, наликуваа на Ени Хол-ји“. И, за разлика од нејзините сестри, таа додаде: „Сето тоа беше, многу облека, што дури и не ја измив откако ја добив. Само што ги носев … и сега сум како отепан, знаеш каде беше таа облека? Повеќето од нив се како фрлени во кеси за отпадоци и фрлени во корпи за отпадоци и јас едноставно не би ги измил “.

Но, додека starвездата на „ Одмаздници “ растеше сакајќи да ги имитира облеките на нејзините сестри, сега таа може целосно да ги купи од високиот луксузен бренд на Олсенс, „The Row“. Елизабета за Ел во 2018 година изјави дека Мери-Кејт и Ешли „имаат толку силно гледиште. И тие прават толку убава прилагодена облека и безвременски парчиња, а јас само се чувствувам среќна што ја земам да ја позајмувам цело време “. Таа исто така и го даде нивниот најдобар моден совет: „Биди удобна, облечи мека облека“. Но, додека нејзините постари браќа и сестри се очигледно нејзините први и најголеми модни инспирации, актерката призна за InStyle во 2017 година дека има уште една филмска starвезда чиј плакар сака да го нападне: „Искрено очекувам да видам што Дајан Кругерноси Ако можев да сменам гардероби со некој, тоа ќе беше таа “.

error: Content is protected !!