Еве како да ја испеглате облеката без да користите пегла (ВИДЕО)

Слични

Како да престанете да бидете сопруга која постојано се жали?

Како да престанете да бидете сопруга која постојано се...

Како и кога бебето почнува да го препознава своето име?

Како и кога бебето почнува да го препознава своето...

3 лесни начини за подобрување на исхраната на вашето куче

3 лесни начини за подобрување на исхраната на вашето...

Сподели

Еве како да ја испеглате облеката без да користите пегла (ВИДЕО).

Секоја домаќинка мора да го знае ова.

Сигурни сме дека пеглањето не е омилена работа на сите, но не можеме да ја напуштиме куќата во стуткана облека, ќе се согласите. Ако спаѓате во оваа група, имаме добри вести.

Најдовме 2 трикови за совршено испеглана облека што заштедуваат време, но исто така не бараат употреба на пегла.

Еве за што станува збор:

Користење на пареа

Наместо да пеглате, можете да направите две работи истовремено. Кога се подготвувате додека се туширате, едноставно закачете ја облеката на закачалка во бањата, затворете ја вратата и истуширајте се. Пареата од бањата ќе има позитивен ефект врз облеката. Но, не заборавајте на најважниот чекор, кога ќе излезете, брзо ставете ја облеката на рамна површина и исправете ја.

Спреј за пеглање

Најдовме уште еден трик на Инстаграм кој за кратко време стана вистински хит објавен од девојче. Тоа објасни како едноставно да се направи спреј што „пегла“ облека.

Потребни ви се две чаши вода, лажичка алкохолен оцет (ја омекнува облеката) и лажичка регенератор за коса (ги релаксира влакната во облеката).

Измешајте ги состојките и истурете во шише со спреј. Потоа, попрскајте ја облеката и оставете ја да стои 5 минути.

И тоа е тоа, нема повеќе брчки на облеката и изгледа како да е свежо испеглано. Авторот на овој трик тврди дека спрејот работи подеднакво добро на облеката во бела и боја.

Погледнете го видеото:

error: Content is protected !!