ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Еве како да ја испеглате облеката без да користите пегла (ВИДЕО)

Еве како да ја испеглате облеката без да користите пегла (ВИДЕО).

Секоја домаќинка мора да го знае ова.

Сигурни сме дека пеглањето не е омилена работа на сите, но не можеме да ја напуштиме куќата во стуткана облека, ќе се согласите. Ако спаѓате во оваа група, имаме добри вести.

Најдовме 2 трикови за совршено испеглана облека што заштедуваат време, но исто така не бараат употреба на пегла.

Еве за што станува збор:

Користење на пареа

Наместо да пеглате, можете да направите две работи истовремено. Кога се подготвувате додека се туширате, едноставно закачете ја облеката на закачалка во бањата, затворете ја вратата и истуширајте се. Пареата од бањата ќе има позитивен ефект врз облеката. Но, не заборавајте на најважниот чекор, кога ќе излезете, брзо ставете ја облеката на рамна површина и исправете ја.

Спреј за пеглање

Најдовме уште еден трик на Инстаграм кој за кратко време стана вистински хит објавен од девојче. Тоа објасни како едноставно да се направи спреј што „пегла“ облека.

Потребни ви се две чаши вода, лажичка алкохолен оцет (ја омекнува облеката) и лажичка регенератор за коса (ги релаксира влакната во облеката).

Измешајте ги состојките и истурете во шише со спреј. Потоа, попрскајте ја облеката и оставете ја да стои 5 минути.

И тоа е тоа, нема повеќе брчки на облеката и изгледа како да е свежо испеглано. Авторот на овој трик тврди дека спрејот работи подеднакво добро на облеката во бела и боја.

Погледнете го видеото:

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!