ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Еве како да замислите желба и таа да ви се оствари

Многу е едноставно! Оние кои замислуваат желби на овој начин, знаат за што зборуваме.

Ние ќе ви ја откриеме тајната за тоа како функционира Законот за реализација на желбите: сè што човекот добил во животот, прво го замислил во неговиот мозок!

Сите слики за кои размислуваме се реализираат во нашите животи благодарение на Законот за реализација на желбите.

Се сеќавате на таа позната изрека: „Кои се твоите мисли, таков е твојот живот!“ Па, токму за тоа зборуваме!

Како правилно да се замисли желбата да се оствари?

Исполнувањето на желбата се заснова на вера. Ако верувате дека вашите желби ќе се остварат, тие ќе се остварат! Ако постои вера, тогаш се појавува енергија што ги трансформира мислите во реалност, иако не веднаш, но со текот на времето. Сè доаѓа по свое во твое време. Не во своето, туку во твоето!

Колку е покомплексна желбата, толку повеќе време е потребно за да се оствари желбата. На универзумот секогаш му треба време. Замислете што би се случило доколку секоја наша мисла се оствари веднаш

Често се случува да сакаме еден, но со ужас замислуваме што ќе се случи ако се случи спротивното. Така, „му даваме сила“ на овој наш страв да се оствари, а потоа се прашуваме зошто работите тргнаа наопаку. Стравувањата и сомнежите не збунуваат и мора да се ослободиме од нив!

Вие ја создавате вашата судбина!

Слободно проверете дали работи овој Закон за реализација на желбите. Вие ако навистина сакате нешто тривијално, малку ситни работи и почекајте … Дајте му шанса на универзумот. Опишете сè детално, почувствувајте ги своите емоции и сигурно ќе се изненадите кога ќе се оствари она што го посакувавте. И тогаш – само небото е граница!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!