ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Еве Како Визуелно Вашата Половина Да Изгледа Потенко

Некои модни блогерки, стилисти и влијателни инфлуенсерки купуваат преголеми фармерки за да ја направат половината визуелно помала.

Многумина ги обвинуваат starsвездите на Инстаграм дека ги обработуваат своите фотографии, но се чини дека наместо да ги уредуваат сликите во програми, тие одлучија да ја прилагодат облеката на нивната фигура.

Влијателните инфлуенсерки Меган Мекена, Моли Меј Хејг, неодамна рекламираа големи фармерки на своите профили на Инстаграм.

Се разбира, тие не се премногу широки и предолги, но станува збор за облека што е за една големина поголема.

Доволно за да се вклопи убаво на колковите, но и да биде малку поширока во обемот на стомакот, создавајќи илузија на потесен струк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOLLY-MAE (@mollymaehague)

Блогерката Меган прва го демонстрираше овој трик кога се фотографираше во сини фармерки со широк крој , што ги искомбинира со кратка бела маичка која целото внимание го насочи на рамниот стомак.

Таа не е единствената трендсетерка која започна да го применува овој моден трик.

И многу други влијателни дами покажаа дека се обожаватели на добри фармерки, но и дека сакаат да ја покажат својата половина на социјалните мрежи.

Пејачката Џејсон Нелсон се фотографираше во слична поза, не можевме а да не забележиме дека носи патики со висока платформа за да ги издолжи нозете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @jesynelson

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!