ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Еве зошто секој хороскопски знак не треба да се врати на бившиот партнер!

Обновување на врската е искушение за секој и речиси љубовно искуство во животот. Откриваме зошто тоа е потребно од астролошка перспектива.

Овен

Страста не е исто што и љубовата. Во вас има многу страст, но вие имате огромни капацитети за нежност, грижливост и разбирање. Не сакате тоа да го изрекламирате и да го претставите на некого кој не ви враќа со иста мера. Страста можете повторно да ја пронајдете во нов љубовен однос.

Бик

Не можете да го натерате партнерот да се промени, не можете да му помогнете и исто така не можете да му помогнете да остане свој и тоа многу ве нервира. Затоа работете на вашата лична промена, помогнете си на себе и сочувајте го вашето срце од повреди.

Близнаци

Размислувате за вашиот бивш партнер бидејќи ви е досадно. Тоа сепак не е причина да се играте со искрено чувства на некој друг. Има други начини да се занимавате и конструктивно да си го поминете вашето време.

Рак

Не му долгувате на вашиот бивш партнер втора шанса. Присетете се зошто сте раскинале и не наседнувајте на убави зборови и празни ветувања. Мекоста на вашето срце ве води во проблеми.

Лав

Давање на втора шанса ќе ви ја истроши позитивната енергија за да можете да ја насочите и да продолжите понатаму и да пронајдете компатибилен партнер. Срцете повторно ќе ви биде скршено.

Девица

Не барајте прегратка во минатото само затоа што се плашите од иднината. Ова не се однесува само на вашиот бивш туку и на повторување на истиот образец – не повторувајте ја историјата, дајте шанса на нешто ново и непознато.

Вага

Ве загрижува како вашиот бивш партнер е во искушение и очекува да му се приближите и посакува да му помогнете. Но тоа на прва рака успеално колку што можело и го достигнало својот максимум но сега е веќе завршено.

Скорпија

Сте ја прекинале врската поради некаква причина. Настојувате да бидете носталгични и да ги паметите само добрите моменти, но не авлегувајте во таква замка. За да било потребно да останете заедно, и за да било успешно во вашата врска тоа и би се случило.

Стрелец

Имате много можности да бирате. Вашата интересна личност, автентичност и шарм ви даваат можност да изберете најдоброто за себе. Не треба да се поврзувате за погрешна личност која нема да ве цени доволно и нема да го види она што е најдобро во вас.

Јарец

Тешко се поврзувате со некој и ве мачи тоа што сте се довериле на некого за вашите тајни. Се чувствувате непријатно затоа што треба од себе да отфрлите непотребна личност и да се привикнувате на некоја нова.

Водолија

Сте виделе најдобро во бившиот партнер и во состојба сте да заборавите на се што ве нервирало, повредувало и ве одалечувало од него. Вашата незгасната позитивност ја замаглува вашата стварност и тоа доведува до разочарување.

Риби

Заслужувате повеќе отколу што мислите. Наклонети сте да жалите за она што сте го имале и не верувате дека можете да доживеете нешто квалитетно и убаво. Вреднувајте се себе си и не враќајте се на бившиот партнер од страв дека ќе останете сами.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!