ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Фарбање На Коса Во Домашни Услови

Фарбањето на косата може да се направи многу ефикасно дома, а ние ви донесуваме неколку практични совети како сè да помине во најдобар ред.

Стара облека

Носете стари парчиња облека што повеќе не ги носите никаде. Таквите парчиња секогаш постојат во плакарите, и бидејќи не се од никаква корист, користете ги мудро, секогаш кога ќе сликате.

Заштита на лице, уво и врат

Сликањето дома често може да предизвика пренесување на бојата на делови од кожата околу ушите, вратот или лицето, што не може да се мие со денови. Сепак, постои многу лесно и едноставно решение за овој проблем. Пред секое фарбање, критичните области треба да се намачкаат со крем. Колку е помрсен кремот, толку е подобро ,а како замена може да користите и вазелин.

Нечиста коса

Бојата е подобро прифатена на коса која е мрсна и валкана, затоа проверете дали не ја миете косата два до три дена пред да ја исфарбате. Исто така, проверете дали немате премногу препарати на вашата коса, како што се гелови, спрејови за коса или разни серуми, бидејќи тие само можат да ја отежнат апсорпцијата на бојата.

Капа за туширање

Тоа е многу практично од неколку причини. Прво, топлината ќе има подобар ефект врз приемот на бојата на косата, и второ, ќе се заштитите себе си и вашиот стан од непријатни мириси и можно капе. Од оваа причина, ставете го по сликањето и држете го на главата додека не се исплакне.

коса жена

Плакнење

Фризерите предупредуваат дека девојчињата кои се фарбаат честопати само површински ја мијат косата. Ова може негативно да влијае на самиот корен на косата, што на тој начин може да се запуши и да доведе до оштетување на самата коса. По секое фарбање, проверете ја бојата добро, а потоа измијте ја уште еднаш со благ шампон.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!