ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Феноменален поглед кој не е лесен за достигнување, но вреди за секој пар: Овие се најдобрите хотели на карпа

Хотелите лоцирани на навидум недостапни карпи се навистина спектакуларни . Многу од нив се дизајнирани едноставно да им го одземат здивот на посетителите.

Без разлика дали погледот од нивните простории е кон морето , океанот или богатата рамнина, не е толку важен, бидејќи е важно што тоа се обично места каде што посетителите уживаат .

Таквите хотели се наоѓаат низ целиот свет, а има и такви во наша близина.

Хотел и спа центар Монастеро, Санта Роса, Амалфи, Италија

Претходно, на тоа место имало манастир во 17 век. Карпата гледа кон Тиренското Море и заливот Салерно .

Хотелот има 20 соби, неверојатен базен, ресторан со Мишелин ѕвезда, како и градини полни со дрвја бугенвилја на пет нивоа.

Што се однесува до бањската област, на гостите им се нудат третмани со некои од растенијата што напредуваат во областа. Живописните градови Амалфи и Позитано се на само 20 минути возење или возење со брод од овој хотел.

Хотел Грејс, колекција одморалишта Оберг, остров Санторини, Грција

Сместен високо на карпата на овој остров, во селото Имеровигли, овој хотел се смета за идеален за уживање, а погледот од собите има поглед кон Егејското Море.

Покрај феноменалниот базен, има и ресторан со медитерански јадења, но и студио за јога и пилатес. Гостите можат да резервираат двособна вила, која може да се пофали со пространа тераса на отворено со приватен базен, како и приватна спа-област, во рамките на која има затворен базен со загреана вода.

Во овој момент, поради моменталната епидемиолошка состојба, хотелот е затворен, а според планот, тој треба да биде отворен во текот на месец април.

Палатата Раид, Мадеира, Португалија

Оваа палата, односно хотелот Белмонт, се наоѓа веднаш над локалното пристаниште во Мадеира. Има околу 10 хектари градина и нуди поглед на Атлантскиот океан.

Сместувањето е на располагање во вкупно 158 соби, а хотелот има дури три базени. Еден од нив се наоѓа во подножјето на карпата и на него има платформа, која е на ниво на море. Затоа, гостите на кои им се допаѓа, практично можат да скокнат веднаш во водите на Атлантскиот океан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanibelle (@sanibellelife)

Ресторанот е особено живописен, нуди италијанска кујна и феноменален поглед.

Според сегашниот план, овој хотел ќе остане затворен до 21 март 2021 година.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!