Феноменален поглед кој не е лесен за достигнување, но вреди за секој пар: Овие се најдобрите хотели на карпа

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Хотелите лоцирани на навидум недостапни карпи се навистина спектакуларни . Многу од нив се дизајнирани едноставно да им го одземат здивот на посетителите.

Без разлика дали погледот од нивните простории е кон морето , океанот или богатата рамнина, не е толку важен, бидејќи е важно што тоа се обично места каде што посетителите уживаат .

Таквите хотели се наоѓаат низ целиот свет, а има и такви во наша близина.

Хотел и спа центар Монастеро, Санта Роса, Амалфи, Италија

Претходно, на тоа место имало манастир во 17 век. Карпата гледа кон Тиренското Море и заливот Салерно .

Хотелот има 20 соби, неверојатен базен, ресторан со Мишелин ѕвезда, како и градини полни со дрвја бугенвилја на пет нивоа.

Што се однесува до бањската област, на гостите им се нудат третмани со некои од растенијата што напредуваат во областа. Живописните градови Амалфи и Позитано се на само 20 минути возење или возење со брод од овој хотел.

Хотел Грејс, колекција одморалишта Оберг, остров Санторини, Грција

Сместен високо на карпата на овој остров, во селото Имеровигли, овој хотел се смета за идеален за уживање, а погледот од собите има поглед кон Егејското Море.

Покрај феноменалниот базен, има и ресторан со медитерански јадења, но и студио за јога и пилатес. Гостите можат да резервираат двособна вила, која може да се пофали со пространа тераса на отворено со приватен базен, како и приватна спа-област, во рамките на која има затворен базен со загреана вода.

Во овој момент, поради моменталната епидемиолошка состојба, хотелот е затворен, а според планот, тој треба да биде отворен во текот на месец април.

Палатата Раид, Мадеира, Португалија

Оваа палата, односно хотелот Белмонт, се наоѓа веднаш над локалното пристаниште во Мадеира. Има околу 10 хектари градина и нуди поглед на Атлантскиот океан.

Сместувањето е на располагање во вкупно 158 соби, а хотелот има дури три базени. Еден од нив се наоѓа во подножјето на карпата и на него има платформа, која е на ниво на море. Затоа, гостите на кои им се допаѓа, практично можат да скокнат веднаш во водите на Атлантскиот океан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanibelle (@sanibellelife)

Ресторанот е особено живописен, нуди италијанска кујна и феноменален поглед.

Според сегашниот план, овој хотел ќе остане затворен до 21 март 2021 година.

error: Content is protected !!