Го намалуваат апетитот и го забрзуваат метаболизмот: Oвие 5 намирници се совршени за рамен стомак!

Слични

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете. Водич за...

Најмоќниот чистач за организмот

Најмоќниот чистач за организмот. Традиционален рецепт за напиток кој ќе...

Дали е корисно да се пие кефир ноќе?

Дали е корисно да се пие кефир ноќе? Вистина или...

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото. Самата сол...

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е...

Сподели

Го намалуваат апетитот и го забрзуваат метаболизмот: Oвие 5 намирници се совршени за рамен стомак!

Секогаш барате супер нови инстант решенија за рамен стомак, без разлика дали станува збор за специјална диета, додаток за топење маснотии или специјална комбинација на вежби кои специфично ги отстрануваат наслагите од желудникот.

И најдобриот начин да се ослободите од маснотиите во стомакот е да внесувате здрава, нискокалорична диета и да вежбате многу.

Но, ако сакате да го забрзате овој процес, обидете се да вклучите некои од следниве намирници во вашата исхрана. Тие го намалуваат вашиот апетит, го подобруваат метаболизмот и го продолжуваат чувството на ситост.

Бадеми

Полни се со витамин Е и протеини, но и растителни влакна кои ќе го спречат чувството на глад. И покрај фактот дека тие се калорични, тие не придонесуваат за формирање на масни наслаги на стомакот.

Зелен зеленчук

Зелена салата и спанаќ се многу малку калорични, полни со растителни влакна, витамини и минерали.

Овес 

Со дел од овесна каша за појадок, ќе му дадете на вашето тело енергија што ќе трае цел ден, и ќе бидете сити подолго.

Маслиново масло

Полинезаситените масти во маслиновото масло го продолжуваат чувството на ситост, а маслиновото масло содржи и олеинска киселина, која ги топи мастите во организмот.

Зелен чај

Му помага на телото да се ослободи од непотребните течности и го забрзува метаболизмот.

error: Content is protected !!