ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Го намалуваат апетитот и го забрзуваат метаболизмот: Oвие 5 намирници се совршени за рамен стомак!

Го намалуваат апетитот и го забрзуваат метаболизмот: Oвие 5 намирници се совршени за рамен стомак!

Секогаш барате супер нови инстант решенија за рамен стомак, без разлика дали станува збор за специјална диета, додаток за топење маснотии или специјална комбинација на вежби кои специфично ги отстрануваат наслагите од желудникот.

И најдобриот начин да се ослободите од маснотиите во стомакот е да внесувате здрава, нискокалорична диета и да вежбате многу.

Но, ако сакате да го забрзате овој процес, обидете се да вклучите некои од следниве намирници во вашата исхрана. Тие го намалуваат вашиот апетит, го подобруваат метаболизмот и го продолжуваат чувството на ситост.

Бадеми

Полни се со витамин Е и протеини, но и растителни влакна кои ќе го спречат чувството на глад. И покрај фактот дека тие се калорични, тие не придонесуваат за формирање на масни наслаги на стомакот.

Зелен зеленчук

Зелена салата и спанаќ се многу малку калорични, полни со растителни влакна, витамини и минерали.

Овес 

Со дел од овесна каша за појадок, ќе му дадете на вашето тело енергија што ќе трае цел ден, и ќе бидете сити подолго.

Маслиново масло

Полинезаситените масти во маслиновото масло го продолжуваат чувството на ситост, а маслиновото масло содржи и олеинска киселина, која ги топи мастите во организмот.

Зелен чај

Му помага на телото да се ослободи од непотребните течности и го забрзува метаболизмот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!