ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Го расипуваат задоволството: Пет грешки за време на сексот кои никогаш не треба да ги правиме

За време на сексот, ние се фокусираме на задоволство и забава, но секогаш треба да имаме предвид работи што можат да го расипат целото искуство. Прочитајте кои пет грешки никогаш не смеете да ги правите во кревет.

1. Го потценувате го ризикот од сексуално преносливи болести

Да го прашате вашиот партнер дали е тестиран за сексуално преносливи болести не е доволно за да се заштитите од можна инфекција, особено ако сè уште не сте имале сексуални односи. Сексот без кондом значи ризик од добивање на сексуално преносливи болести. Особено во денешно време кога болести како гонореја и други сексуално преносливи болести стануваат потешки за лекување затоа што имаат отпорност на лекови.

2. Користете истовремено лубриканти на база на масло и кондоми од латекс

Ако користите кондом направен од латекс, не користете лубрикант на база на масло, вклучувајќи природни лубриканти како маслиново или кокосово масло, бидејќи маслото ќе го оштети латексот, а кондомот ќе биде неефикасен. Со кондом, најдобро е да користите лубрикант на база на вода или силикон.

3. Користете погрешни секс помагала

За секс игри во кревет, добро е да користите само помагала направени специјално за употреба за време на секс. Лекарите за итни случаи честопати гледаат случаи на пациенти со оштетени интимни делови поради употреба на несоодветни предмети, па дури и храна за време на сексуален однос.

4. Го брзате вашиот партнер да доживее кулминација

Премногу фокус на доживување кулминација може да биде штетен бидејќи ќе создаде тензија помеѓу партнерите. Понекогаш кулминацијата нема да дојде и тоа е во ред. Ако вашиот партнер не може да доживее кулминација, најдобриот начин да го промените тоа е само-стимулацијата да стане заедничка активност. На пример, можете да го бакнувате или гледате како вашиот партнер се допира. Кога прифаќате дека пенетрацијата не е неопходна за оргазам, ќе уживате многу повеќе за време на сексот.

5. Пробувате работи кои се премногу за вас

Обидувањето нови работи во сексот е секогаш добредојдено, но не претерувајте. Ако се впуштите во егзибиционистички пози кои се премногу за вас, може да се повредите или да им нанесете повреди на вашите интимни органи, и жени и мажи. Затоа, секогаш обидете се со нови пози полека и опуштено. Кога ги совладувате, можете да станете поенергични.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!