ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Секој Хороскопски Знак Има Своја Опсесија! Дали Сте Ја Знаеле вашата?

Секој од хороскопските знаци има своја опсесија која свесно или несвесно му го контролираат животот. На пример на бикот најголема опсесија му се парите а на Шкорпија лојаноста.

Овенот е опседнат со шопинг

Припадниците на овој знак се бестрашни и буквално се ентузијасти на сите полиња од животот. Често бараат нешто ново во животот, а таа страст ја задоволуваат со часови проведени на шопинг. Нивната опседнатост со купување оди од крајност во крајност во толкава мера да буквално им го презема животот.

Бикот е опседнат со пари и луксуз

Биковите се стабилни, упорни и издржливи а квалитетите им помагаат да добијат добра позиција на работата. Немаат страв да работат напорно а се со една цел, да заработат повеќе пари. Огромен внес на банкарската сметка им овозможува уживање во луксуз кој го ценат еднакво како и парите.

Водолијата настојува да биде најкреативна

Припадниците на овој хороскопски знак имаат потреба да бидат најкреативни во друштвото. Често создаваат нови иновации но тоа повеќе го прават за свој мерак отколку за успех.

Близнаците се опседнати со техника

Темпераментните припадници на овој знак се опседнати со техника која им овозможува подобра комуникација со сите кои ги сакаат. Тоа е нивниот прозорец кон светот. Близнаците се слаби и на модата и подготвени се целио ден да го потрошат на пробување на нови модни трендови.

Јарецот е опседнат сам со себе

За разлика од останатите припадници на хороскопто кои се опседнати со материјални ствари, Јарецот е опседнат сам со себе. Тој има егоцентрична линија која го приморува да направи се во своја корист, без оглед дали ќе повреди некого или не.

Ракот има силна желба за успех

Раковите се секогаш подготвени да помогнат но не во ситуација ако тоа се коси со нивните уверувања. Тие јасно ги изразуваат своите ставови и покажуваат кон што се наклонети а кон што не.

Стрелците се преокупирани со патување

Слично како и овенот и стрелецот обожава авантури и активности. И додека другите се опседнати со надмоќ и искрени односи, стрелецот е опседнат со патување. Тоа на некој начин ослободување од огромното количество на енергија кое го поседуваат.

Лавот е опседнат секогаш да биде надмоќен

Лавовите по својата природа имаат аристрократска особина која ги приморува во се да бидат најдобри. Тоа е нивната најголема опсесија, супериорност врз другите.

Шкорпиите се опседнати со лојалност

Припадниците на овој знак се познати по својата мистериозна и посессивна природа па и во животот најмногу тежнеат кон искреност и лојалност. Тие сакаат односи од доверба и имаат огромна желба да стекнат знаење.

Девицата е опседната со уредност

Девиците се опседнати со уредност и речиси целиот свет им се врти околу тоа. Највеќе од се бараат точност и дисциплина ако тоа им се поремети прават вистинска драма.

Вагата е опседната со рамнотежа

Вагите се опседнати со прекумерно анализиранање затоа и не е чудно зошто се опседнати со животна рамнотежа. Тој баланс настојуваат да го постигнат со убави работи, со накит, патување или гардероба.

Рибите тежнеаат кон „нездрави“ навики

Рибите се сонувачи и живеаат во сопствен свет кој е креиран по нивна мера. Припадниците на овој знак се лабилни и затоа не е чудно што имаат и „нездрави“ навики како што е брза храна, коцка и алкохол.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!