ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Овие Хороскопски Знаци Се Навистина Одлични Глумци!

Глумењето претставува посебен талент и можност на одредени лица за да го сокријат својот вистински карактер. Глумењето некогаш може да претставува и корисна работа, кога конструктивно се лаже во насока да се избегне штетно влијание. Во текстот подолу ќе споменеме кои хороскопски знаци се најдобри глумци

1.Лав

Лавот сака да биде во центар на вниманието. Лавовите претставуваат одлични глумци и секогаш се успешни и вешти на тоа поле а знаат и добро да манипулираат.

2.Риби

Рибите се навистина романтичкни и еротички настроени. Во спордба со другите хороскопски знаци, рибите многу сакаат да сонуваат. Рибите одлично ги изразуваат своите емоции што ги права да бидат одлични глумци.

3.Стрелец

Стрелците се забавни луѓе кои навистина ја сакаат шегата. Способни се секогаш да ве насмејат со својата глума. Ги имаат сите потребни вештини да бидат одлични глумци.

4.Овен

Овновите се доста храбри, превземаат ризик и се сигурни во себе. Имаат темпераментна личност и добро ги изразуваат своите чувства. Поради сите тие причини тие се добри глумци.

5.Рак

Раковите по својата природа се срамежливи луѓе, а нивниот срам исчезнува кога ќе настапат пред публиката. Тогаш се самоуверени и можат да импресионираат со својата вештина.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!