ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Вашиот хороскопски знак открива во која држава би требало да живеете

Оваа гранка на астрологијата истражува кои се идеални држави, градови и региони се подобни за живеење на секој поединец и распоредени се по роденденски датуми и некој важен настан во светот.

Мундана астрологија се занимава со влијание на големите небески тела на широката маса, на државите, градовите, владетелите, планетите и слично. Што се точно по тој хороскоп и кои се предвидувањата за иднината се одредува по важен датум како што е например датумот на промена на власта во одредена држава.

Покрај тоа оваа гранка на астрологијата ја истражува поврзаноста на поединецот со градовите, државите и регионите кои би биле идеални за нив, односно во кои би живееле во благосостојба.

Ова се државите и градовите кои се идеални за секој хороскопски знак:

Овен

Држави и региони: Германија, Полска, Англија, Данска, Јапонија, Израел и Перу.

Градови: Наполи, Фиренца, Верона, Берлин, Краков, Бирмингем во Велика Британија.

Бик

Држави и регони: Ирска, Швајцарска, Белгија, Иран, Чиле, Кипар и Белорусија.

Градови: Даблин, Торонто, Мантуа, Лајпциг и Цирих.

Близнаци

Држави и региони: САД, Велс, Белгија, Ерменија, Сардинија.

Градови: Лондон, Сан Франциско, Плимут во Велика Британија и Мелбурн.

Рак

Држави и региони: Шкотска, Холандија, Тунис, Индија, Кина, Нов Зеланд.

Градови: Амстердам, Манчестер во Велика Британија, Токио, Стокхолм, Њујорк.

Лав

Држави и региони: Италија, Јужна Франција, Сицилија, Романија, Грција, Куба, Перу.

Градови: Рим, Прага, Линц, Бомбај, Мадрид, Лос Анџелес и Чикаго.

Девица

Држави и региони: Хрватска, Швајцарска, Вирџинија, Турска, Бразил, Крит.

Градови: Париз, Бостон, Атина, Хајделберг, Базел и Лион

Вага

Држави и региони: Австрија, Бурма, Тибет, Аргентина, Канада, Јапонија.

Градови: Виена, Лисабон, Копенхаген, Франкфурт, Јоханесбург, и Нотингем.

Скорпија

Држави и региони: Норвешка, Мароко, Алжир, Израел, Монако.

Градови: Њу Орлеанс, Ливерпул, Милвоки, Халифакс.

Стрелец

Држави и региони: Австрија, Шпанија, Унгарија, Австралија, Јужна Африка.

Градови: Будимпешта, Штутгарт , Келн, Шефилд и Вашингтон.

Јарец

Држави и региони: Индија, Мексико, Афганистан, Албанија, Грција, Јужна Англија.

Градови: Оксфорд во Велика Британија, Даблин, Њу Делхи, Мексико Сити и Токио.

Водолија

Држави и региони: Литванија, Русија, Етиопија, Шведска, Калифорнија.

Градови: Хамбург, Москва, Салцзбург и Сиднеј.

Риби

Држави и региони: Португалија, Панама, Хаити, Колумбија.

Градови: Јерусаллим, Севиља, Венеција, Александрија и Варшава.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!