ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Храна и Рецепти – најдобрите кулинарски вештини на нашите домаќинки

Храна и Рецепти – најдобрите кулинарски вештини на нашите домаќинки.

Фејсбук групата Храна и Рецепти постои неколку години, но откако на чело на групата застана тим од неколкумина администратори, групата од 1.200 членови за неколку месеци почна да брои околу 22000 членови.

Целта на тимот на администратори е преку оваа група да ги зближува луѓето кои разменуваат рецепти, приготвуваат најразлични јадења и ги покажуваат своите кулинарски вештини.

Групата, покрај тоа што постои на Facebook, од летото  достапна е и на Instagram. https://instagram.com/hranaireceptii?igshid=17xs66ieyzllq

Најинтересните рецепти на членовите се објавуваат и на Instagram профилот при што се означуваат членовите кои ги објавиле рецептите. Интересно е да се напомене дека во групата се објавуваат рецептите за приготвување на пити, торти, колачи, храна со месо, морска храна итн.

vkusen-desert

Секоја недела се организираат наградни игри во кои што учествуваат поголем дел од членовите на групата и преку random picker се бира среќниот добитник. Неретко админите се среќаваат со добитниците кои восхитени ги примаат наградите што ги доделува групата.

Групата Храна и Рецепти има и свои пријатели и спонзори односно брендови коишто се добри познати на пазарот.

Групата Храна и Рецепти и во иднина ќе прави многу интересни изненадувања и наградни игри за своите членови, се со цел за да се прошири групата и да им се овозможи на сите оние кои убаво готват и се дел од нашата група, доколку учествуваат во наградните игри да добијат прекрасни подароци.

najdobrite-recepti

Наскоро блогот ќе има и свој веб сајт.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!