ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

И мажите се пребирливи – 8 критериуми што ги очекуваат од жена пред брак

И мажите се пребирливи – 8 критериуми што ги очекуваат од жена пред брак.

Многу жени мислат дека мажите не обрнуваат внимание на деталите, но тие дефинитивно ја тестираат својата жена пред да се венчаат.

Ако вашиот маж се уште не е подготвен за брак или дури и не зборува за тоа, шансите се дека тој се уште ве тестира или се уште не е сигурен дали ги исполнувате неговите критериуми.

Еве неколку работи на кои треба да внимавате:

1. Ниво на зрелост

Пред мажот да одлучи да се ожени, сака да биде сигурен дека ја донесува вистинската одлука.

Тој сака да биде сигурен дека овој брак ќе биде добра работа, а не обичен каприц и последица на непромислена одлука.

2. Грижа

На мажите по природа им е потребна жена која ќе се грижи за нив. И не треба да се мие, чисти, готви … туку да биде со него кога му е тешко, кога не се чувствува добро и кога му треба внимание.

Грижата е нешто што најмногу ги привлекува кон спротивниот пол.

3. Без монотонија

За мажите бракот е синоним за здодевен живот, без забава и новина. Ако мажот веќе се согласи на брак, сака да знае дека нема да му биде здодевно. Ако тој се уште не е подготвен за брак, шансите се дека тој се уште не е сигурен за ова.

4. Време за себе

Мажот сака да знае дека нема да биде роб во својата куќа. Тој сака да се осигура дека неговиот животен сопатник ќе му овозможи да има време за себе и да има право на своите хоби.

5. Благодарност

Многу е важно мажот да знае дека може да ја израдува својата придружничка.

Тој сака да знае дека може целосно да ги задоволи потребите и желбите на неговата сопруга, и затоа сака да добие повратни информации од неа. Сака да и изрази благодарност, сака да разбере дека неговиот труд е препознаен.

Така, девојки не брзајте со вашите мажи, не притискајте ги, инаку брзањето само ќе уништи се.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!