ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Што прво видовте на илустрацијата? Потсвеста открива дали сте СТРАТЕГ, АВАНТУРИСТ , РЕАЛИСТ?

Оптичките илузии можат да откријат што е закопано длабоко во нашата потсвест. Таков е случајот со оваа илустрација, која повеќето луѓе ја гледаат поинаку.

Она што прво ќе го забележите на неа, ќе открие некои детали за вашиот живот, за кои можеби не сте биле свесни.

Усните

Вие сте суров реалист. Немате проблем во животот да ги прифаќате работите како што се и да не се возбудувате премногу. Тешко е да ве импресионираат.

Во некои ситуации, вие знаете да бидете ладни и воздржани, но никогаш нема да одбиете да помогнете некому ако мислите дека треба да го сторите тоа или ако некој директно ве замоли за помош.

Тешко дека некогаш ќе излете од вашата удобна зона, вашиот мир е бесценет. Затоа, може да пропуштите важни животни шанси.

Шумата

Потребата од авантура е составен дел од вашиот живот и понекогаш чувствувате вишок енергија што не знаете како да ја искористите. Сепак, не заборавајте – животот не е постојаната возбуда по која копнеете.

Вашиот дух на истражување е позитивна работа, но оставете простор  да ги споделите вашите триумфи и достигнувања со пријателите и најблиските и да уживате во тоа.

Не можете постојано да барате нови возбудувања без да застанете.

Моркови

Ако на прв поглед ги забележите корените во оваа илустрација, тоа е знак дека сте статични, но темелни и вложувате многу време и енергија во личен развој.

Дури и ако го правите тоа полека, вашата способност детално да пристапувате кон работите може да ви помогне да постигнете голем успех во различни сегменти од животот. На патот кон успехот, сметајте на другите дека не секогаш веруваат во вас и можеби ве сметаат за мрзливи.

Добро осмислената стратегија е вашето главно оружје.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!