ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ирина Шајк ги засени минувачите во Њујорк со стајлингот

Руската манекенка и светскиот супермодел Ирина Шајк (34) беше фотографирана на улиците во Њујорк во прекрасна комбинација , поради која жените коментираа дека таа се облекува совршено.

Имено, оваа убавица носеше палто во боја на јоргован, кое го спои со чанта во иста нијанса, додека на лицето имаше потемна виолетова заштитна маска.

Носеше бели рамни чевли, а под палтото носеше црна маица со принт и темни фармерки. Имаше црни очила за сонце, додека во рацете носеше две шишиња вода и сите се прашуваат каде отиде и дали некогаш ќе се смири со поранешниот партнер Бредли Купер (46) со кого има 3-годишна ќерка.

 

„Сè е одлично освен таа гумена лента од минатиот век“, „За жал, ваква гумена лента децата повеќе не ја носат“, „Изгледа убаво како и секогаш“, „Совршена жена“, беа некои од коментарите на нејзините обожаватели

35-годишната девојка се истакна во оваа боја, а палтото „ГЦДС“ што го носеше чини 682 евра.

Да потсетиме, Ирина се забавуваше со холивудскиот актер Бредли Купер (46) од 2016 година, а раскинаа во јуни 2019 година. Како што тогаш шпекулираа странските медиуми, главната причина за раскинувањето на убавата манекенка и актерот била неговата врска со пејачката Лејди Гага.

Бредли Купер и Ирина Шајк

Сепак, на почетокот на годината, Ирина ја отвори душата пред британското издание на списанието „Вог“ и призна дека била многу среќна поради моментите во кои живеела со Бредли.

– Двајца добри луѓе не мора да прават добар пар. Јас сум многу среќен затоа што го доживеав она што го имавме. Животот без него е нешто сосема ново за мене. Тешко е да се најде рамнотежа помеѓу тоа да се биде самохрана мајка и да се биде работна жена што заработува пари за своето семејство. Има денови кога ќе се разбудам и ќе мислам: „Се распаѓам“ – рече тогаш за нејзината поранешна врска и ќерката Леа Де Сени.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!