ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Јули ќе биде совршен месец за овие 3 хороскопски знаци!

Јули ќе биде совршен месец за овие 3 хороскопски знаци!

Сè уште сме на почетокот на јули, што значи дека има доволно време да се искористи овој месец.

Топол асфалт буди подеднакво жешка атмосфера, а овие хороскопски знаци тоа особено ќе го почувствуваат на своја кожа. За Ракот, Шкорпијата и Рибата, ова ќе биде месец на будење, возбуда и многу убави емоции што ќе им донесат многу потребни промени во нивните животи.

Рак – Ќе се чувствувате самоуверено, моќно и полни со енергија!

Јули е вашиот месец или – дојдоа вашите пет минути! Без претерување, овие денови треба да живеете со полни плуќа затоа што го заслужувате тоа. Ова не е изненадувачко предвидување бидејќи во моментов сме во сезоната на ракови, што им доаѓа како здив на свеж воздух и многу потребно будење од хибернација.

Ова е вистинскиот момент да се сетите кои сте, што сте постигнале и да започнете да ги остварувате своите соништа со оваа нова самодоверба. Можно е во текот на јули да ви се случат многу прекрасни работи што ќе ве убедат дека животот е навистина убав.

Препуштете се и уживајте!

Шкорпија – Ќе ги надминете своите граници и ќе истражувате нови можности!

Ако сте паднале во монотонија и повеќе не сте задоволни од работите на кои порано се радувавте, сега е вистинското време да излезете од вашата зона на удобност, да се препуштите на некои спонтани идеи и да откриете целосно нови и возбудливи привлечности во животот. Отворете се кон нови авантури, нови приказни и можности и што е најважно, слушајте се себе си и вашите потреби.

Само ќе најдете инспирација во себе за тоа каде и што да правите понатаму, и тоа е дефинитивно нешто што не сте го правеле досега, што е мистериозно и интересно и што ви треба по долга досада.

Риби – Подготвени сте за љубов!

Ова е месец кога сè одеднаш ќе стане толку прекрасно и магично! Ќе бидете толку добро расположени што ќе бидете подготвени на сè само да си поминете убаво и да поминете како утре да не постои.

Препуштете се на креативноста, препуштете се на љубовта и другите убави чувства, дозволете си да бидете толку опиени од животот што сите се прашуваат што ви се случило. Ви претстои навистина убав период и многу позитивни настани, затоа не грижете се за ништо, туку фокусирајте се на негувањето на вашето добро чувство внатре.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!