ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како да добиете се што ќе посакате во животот

Како да добиете се што ќе посакате во животот.

Кога ќе ја прифатите оваа практика, вашите желби полека, една по една, ќе почнат да се остваруваат.

Секој ден сме на нов тест, се соочуваме со нов предизвик, а плановите се одложуваат.

Неколку дена ни се чини дека целиот Универзум конспирираше против нас, наместо да биде таму, да ни даде охрабрување и да ни го штити грбот. Колку и да сме силни, болни и длабоко вкоренети нашите емоционални рани, важно е да не ја изгубиме нашата волја. Останете доследни на себе и на своите желби и едно е потребно за нивна реализација.

Универзумот е наместен да одговара на позитивните мисли и фреквенции. Ако постојано размислувате вака:

„Вистинската љубов не ме наоѓа…“

„Никогаш нема да напредувам на работа“

„Не мислам дека некогаш ќе имам шанса да ги платам сите сметки и долгови.

„Нема да можам да заработам доволно“

„Ќе бидам под постојан стрес…“

Кога сте оптеретени со такви мисли што ви поминуваат низ главата од ден на ден, тогаш бидете убедени дека универзумот не работи против вас, туку вие работите против него и против себе и никогаш нема да ја постигнете вашата цел во остварување на желбите.

За да внесете убави работи во живот, мора да бидете благодарни за работите што ги имате во моментов. Наместо да се оптеретувате со непријатни и негативни мисли, заблагодарете си се секое утро и секоја вечер за она што веќе го имате и ќе добиете повеќе. Бидете благодарни за се досега, бидејќи секоја ситуација е уште една прочитана страница во животот, уште една лекција што сме ја научиле.

Оваа едноставна техника гарантира дека работите ќе почнат да растат во животот. Многу пати е докажано дека позитивните мисли создаваат позитивни околности, а со тоа и позитивен живот.

Кога ќе ја прифатите практиката на благодарност, вашите желби ќе почнат да се остваруваат полека, една по една.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!