ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како да го научите странскиот јазик во пет чекори ?

Како да го научите странскиот јазик во пет чекори?

Бизнисменот Бејли научи француски на овој начин за 17 дена.

Ако сакате да му помогнете на вашето дете да го подобри знаењето за странски јазик, обидете се да му дадете совет од Дејвид Бејли, успешен бизнисмен кој патуваше 17 дена во село во Франција, каде што никој не знае ниту збор англиски.

Тој беше упорен во зборувањето со Французите и направи план за работа кој се покажа како одличен и кој важи како препорака за учење и усовршување на секој јазик.

  • Секое утро, тој запишува редовни и неправилни глаголи на хартија час и половина, знаејќи дека ракописот е одлична техника за меморија.
  • Редовно трчаше 45 минути слушајќи француска музика по пат.
  • Секој ден се обидуваше да се разбере со луѓе чиј мајчин јазик беше францускиот.
  • Ги прелистуваше и читаше наједноставните книги за деца.
  • Секој ден пишуваше композиции за себе, сфаќајќи дека секој пат кога ќе се сретне, ќе мора да одговара на прашања за тоа кој е, од каде потекнува, што прави, како му се допаѓа Франција.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!