ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како Да Изберете Идеална Пудра?

Безброј нијанси, повеќе придобивки, многу текстури – изборот на течни пудри е навистина голем. Вистинската пудра е онаа што ќе го направи тенот совршен, а Clarins ни дава совети за лесно наоѓање на идеалната пудра:

Изберете ја текстурата што најмногу одговара на вашиот тип кожа.

Доколку на вашата кожа и недостасува влага и липиди, изберете пудра што содржи хидрантни состојки кои дополнително ќе ја хранат кожата и ќе и дадат чувство на удобност.

Наш предлог е Skin Illusion Foundation, која е збогатена со растителен екстракт од каланхое за оптимална хидратација.

Clarins Skin

Оваа хидратантна пудра ќе му даде на вашиот тен моментална свежина и прекрасен сјај, без да ја чувствувате тешка или со ефект на маска. Текстурата е многу флуидна и лесна и може да се примени во повеќе слоеви за поголема активна моќност.

Стремете се кон совршенство

Доколку сакате долготрајна пудра со висока моќност на покривање, која ќе биде отпорна на вода и пот и кој нема да остави траги на облеката – наша препорака е вечната фондација, која ќе остане совршено стабилна 24 часа.

Everlasting-foundation-

Резултатот е совршено мат тен, кој не создава ефект на маска на лицето и совршено ги покрива несовршеностите и црвенилото, ја измазнува кожата и апсорбира вишок себум. Богата е со прашоци од бамбус, екстракти од киноа и шеќер, ги задржува оптималните нивоа на влага во кожата и ја штити од дехидрација.

Овој течна пудра го помина и тестот за отпорност на маски за лице кои сите ги носиме поради епидемиолошката состојба – не се пренесува и не остава траги!

Побарајте нешто повеќе од пудра

За ефект против стареење, изберете пудра што ќе биде збогатена со активни состојки кои ќе помогнат кожата да стане поцврста и да изгледа помладо.

 

Clarins Youth Fluid

Изберете нијанси кои совршено се вклопуваат со вашиот тен

За да избегнете ефект на “маска”, треба да изберете боја на прав врз основа на тонот на кожата. Секогаш бирајте боја во прав што одговара на природниот тон или посветла нијанса.

Ако кожата има розова нијанса – изберете беж пудра.

Ако кожата има жолтеникава боја – изберете розово-беж или неутрална боја на пудра што ќе ја поправи бојата на подвлакот на кожата.

Дали знаеше ?

Сите пудри од Кларинс се во основа за нега на кожата од билни екстракти. Задолжителна состојка на сите пудри и комплекс против загадување кој ја штити кожата од негативните ефекти на урбаното загадување и со тоа го спречува предвременото стареење на кожата.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!