ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како хороскопските знаци ја замислуваат својата свадба ?

Како хороскопските знаци ја замислуваат својата свадба ?

Овен

Тој сака динамична и интересна венчавка. Просторот треба да биде оригинален. Младиот Овен сака да ги има сите погледи кон него. Постои можност да не носите бела класична венчаница, туку да се одлучите за интересен фустан од познат дизајнер. Бојата, исто како и фустанот, ќе биде интересна и ќе ги остави луѓето без здив. Тој сака да преземе дел од самата организација на венчавката затоа што сака да ја контролира ситуацијата.

Бик

Тој е традиционалист, а ја сака и природата. Значи, неговата свадба ќе биде комбинација на традиција и природа. Сè ќе оди според протоколот, младиот Бик ќе има прекрасна бела венчаница, храната ќе биде домашна, гостите ќе се чувствуваат пријатно и пријатно. За просторот ќе избере прекрасна бујна ливада, која ќе ја украси по свој вкус.

Бикот ќе се ожени на ливада, Овен на оригинален начин и Близнаци на факултативен начин.

Близнаци

Тоа веројатно ќе биде најинтересната опционална венчавка на која некогаш сте биле. До 12 часот ќе ве извести дека сака да присуствувате на нејзиниот ден. Младите Близнаци ќе бидат облечени во бела тесна венчаница. Близнакот нема да обрнува многу внимание на деталите и на целата организација. Близнакот не е поробена од традицијата, но дозволува работите да се решат самостојно. Она што ќе остави најголем впечаток е нејзината насмевка, феноменалната музика и енергијата.

Рак

Ракот ќе ја дизајнира свадбата до максимум детали. Тоа е ден за кој таа долго време се подготвуваше. Фризурата ќе биде убава, хармонична и дамска. Венчаницата ќе ја следи линијата на телото со отворен грб. Сè ќе биде хармонично, вкусно дизајнирано. Просторот може да биде ресторан на отворена тераса со суптилни детали.

Лав

Таа ќе има најлуксузна свадба. Најмодерно место во градот, најдобар фотограф, музика во живо, голем огномет. Секој присутен на свадбата ќе се чувствува како вистински лавови и лавици. Невестата ќе има најлуксузна венчаница која исто така ќе и одговара. Нејзината венчавка е нејзиниот начин на живот, односно нејзините очекувања.

Лав се венча во стил, Девицата ќе задржи сè под контрола.

Девица

Буквално ќе ја одржи венчавката под контрола. Девица сака да следи се и испраќа сè. Од просторот како што е украсен до музиката по кој редослед се изведува репертоарот, преку храната дали сè е точно како што се договориле однапред. Таа ќе ги набудува гостите и секогаш ќе биде сигурна дека на сите им е удобно и пријатно.

Вага

Спој на луксуз и естетика. Вагите сакаат луксуз и скапи работи, но на настанот ќе му дадат нота на топлина, естетика. Таа само знае како да го маѓепсува просторот. Секој детал ќе биде луксузно / хармонично нагласен. Нејзината венчаница и фризура ќе бидат комбинација од најмодерна и најубава.

Шкорпија

Таа ќе биде вистинска мистична дама на денот на нејзината венчавка. Која е таа? Бидејќи сака да ја одржува својата интимност далеку од погледите на луѓето, па дури и на најблиските, нејзината венчавка ќе биде со мал, но избран број луѓе. Она што за неа би било најидеално е свадба на море, пред да се раздени со звуците на брановите.

Стрелец

Тој е авантурист, а исто така и неговата венчавка. Журка на морскиот брег или тајна венчавка на Хаваи. Поканети се пријатели и роднини, доколку не можат да дојдат, тој ќе договори директен пренос преку Вибер. Тој не е роб на правилата и за него љубовта, животот и бракот се голема авантура.

Стрелецот ќе се венча тајно, а Шкорпија е далеку од луѓе, покрај море. Јарец ќе испланира сè!

Јарец

Како и сè друго во нивните животи, бракот е длабоко испланиран процес. Тоа ќе биде комбинација на луксуз со елементи на традиција и обичаи. Покрај семејството и пријателите, во гостите ќе има и голем број деловни партнери. Сè мора да биде луксузно со доза на култура. Нема претерување во ништо. Венчаницата ќе се намали со минимална доза на еротика. Фризура убава, но пред се практична. Тој нема да заштеди пари за овој ден, што не е многу вообичаено за грижата.

Водолијата сака интересна венчавка, а Рибите сакаат најромантична венчавка во светот.

Водолија

Свадбениот простор треба да биде интересен, а свадбената церемонија романтична и оригинална. Кога сте со Водолија го очекувате неочекуваното. Значи, наместо стандардната очекувана музика, тоа ќе биде грчки или труски романтичен бенд, а наместо подароци, потребно е да се донираат пари во добротворни цели.

Риба

Секако најромантичната свадба на која ќе бидете. Би било идеално ако може да се одржи на плажите со жолт песок покрај океанот. Ако не може, тогаш треба да биде, на пример, област за голф со прекрасна зелена трева. Целата церемонија ќе биде полна со емоции. Затоа е потребно секој да се подготви за солзи радосници. Рибите едноставно живеат љубов и емоции.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!