ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како хороскопските знаци разговараат на телефон ?

Секој има свој начин и стил на комуницирање односно разговарање преку телефон. Некој разменува информации на телеграфски начин, а некој сака да води длабоки разговори.

Овен

Овенот сака да телефонира бидејќи така може да ги контролира работите и да издава наредби и на оние кои не се покрај него. Тој зборува гласно па дури и во некои моменти звучи наредувачки и отсечно. За успешна комуникација преку телефонот со овните зборувајте благо и смирувачки.

Бик

Сензуалните бикови шармираат и освојуваат преку телефон. Во состојба се со часови опуштено да зборуваат за разни теми, а ако ви се бендисува машко во овој хороскопски знак ќе ви делува секси и мрзеливо, како во животот да нема други обврски освен тоа да ве шармира. А сте личност која не сака да води долги разговори ќе биде до крај необично но ќе мора да му објасните на бикот дека неможете цел ден да разговарате на телефон.

Близнаци

Телефонот претставува апарат за комуникација а близнаците се родени да ја користаат техонологијата за таа цел и тоа претставува дар на Меркур. Тие секогаш собираат информации, често се поврзани на интернет и во секој телефонски разговор ќе ве освојат со нови откритија и информации кои ги маат соберено.

Рак

Раковите сакаат романтични и нежни разговори и така зборуваат со своите пријатели – изразуваат љуобв и наклонетост во секоја реченица. Ако не сакате да зборувате многу преку телефон со овој хороскопски знак тоа тешко ќе го прифати бидејќи тој сака да знае и да биде сигурен дека мисли на вас и дека се грижи да биде присутен. Ќе ве праша за вашите дневни обврски и распоред, што имате јадено и дали имате топла облека на вас, доколку надвор е ладно.

Лав

Кога лавот сака со вас да разговара секогаш ќе ве пронајде. Тој сака да знае каде се наоѓате и што правите а ако го имате заборавено телефонот тоа е и причина за да не му се јавите а лавот секако таквата можност ја има земено во предвид и затоа бара некого кој е во ваша близина. Нема бариери за лавот и тој воопшто не води грижа дали ќе ве разбуди доколку спиете.

Девица

Девицата е хороскопски знак од збор и доколку ви вети дека ќе ве бара на телефон во пет, тоа и ќе го стори. Ако сте ветиле на девицата дека ќе ја барате околу шест, гледајте тоа да го сторите бидејќи само со точност и реализирање на ветеното, девицата ќе ја задржи довербата во вас. Девиците се совесни и организирани и немаат време за губење. Не сакаат многу да зборуваат преку телефон и телефонот служи за да се договорите кога ќе се видите па да разговарате на мир ако воопшто тоа е возможно.

Вага

Вагите преку телефон веднаш знаат дали имате некаков проблем или се обидувате да прикриете или да ублажите некој проблем. Вагите при воспоставување на повикот веднаш ќе ве прашаат како се чуствувате и внимателно ќе ве сослушаат, ќе ви дадат неколку практични совети и ќе ве смири. Вагите исто така сакаат да бидат духовити и да водат чисти разговори.

Скорпија

Скорпијата како и лавот ќе ве повикаат во сред ноќ и ќе започнат разговор за нивната страст или ќе ви се доверат за некои свои кошмари и ќе очекуваат од вас да бидете приберени и подготвени да учестувате и активно да ги слушате. Ако се нејзина личност од доверба и сте се навикнале на вакви испади – на скорпијата не и паѓа на памет дека можеби ве вознемирува и дека не сте на располагање во секој момент.

Стрелец

Стрелецот не постигнува да разговара преку телефон бидејќи често е во движење но ако сте депресивни и не ви е до ништо повикајте го овој хороскопски знак и слушајте како ви објаснува во каква гужва е како да нема друг начин да се движи низ животот. Тоа ќе ве расположи и ќе ве охрабри. Стрелецот се потпира на телефонска секретарка и на говорни пораки кои може подоцна да ги преслуша бидејќи никако нема врме кое би го посветил на некој долг телефонски разговоор.

Јарец
Јарците се сериозни и строги за да се опуштат при оставарување на телефонски разговор. Па доколку се поставите со малку шега и нежни зборови Јарецот ќе биде опуштен и расположен за другарување. На јарците им е потребна смеа и опуштање. Бидете пријатни и духовите во својот настап и јарецот преку телефон ќе ви излезе во пресрет отколку да закажувате официјални состаноци.
Водолија

Водолиите ги имаат надминато технолошките ограничувања на комуникацијата. Тие не поднесуваат ограничувања и неможат да ја сфатат помислата дека некој треба да очекува дека тие ќе се јават секогаш кога телефонот ќе заѕвони, да ги прекинат своите мисловни текови и процеси и да го потрошат своето време заради некоја надворешна комуникација.

Риби

Рибите водат пријатни разговори преку телефон и секогаш имаат волја да разговараат особено ако им се обраќате бидејќи имате некој проблем. Тие сакаат да слушнат се за тоа на својот емпатичен и емотивен начин. Рибите се телепати но не како водолиите па речиси не им е потребен телефон. Ако навистина имате потреба од нив тие ќе ви се јават бидејќи мислат на вас.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!