ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како навистина изгледа врската со еден РАК?

Како навистина изгледа врската со еден РАК?

Луѓето родени во знак на рак обично се многу грижливи и знаат како да ги негуваат односите со најблиските. Сепак, им треба малку време да се отворат откако ќе се сретнат со потенцијален партнер. Оној што сака да добие шанса мора да поседува нешто посебно и да ги сфати подеднакво сериозно врските.

Ако сте припадник на овој знак, или можеби ваш партнер, веруваме дека ќе ве интересира следното.

Најдобар партнер

На земјените знаци, најпогодни им се раковите за забава. Причината е стабилноста и постојаноста што ги нудат, како голем плус. Луѓето родени во периодот април-мај лесно ја прифаќаат интровертната страна на нивните избрани, а еден таков пар знае да ужива во домашните услови.

Од друга страна, споменатиот прв знак е спротивност на ракот, и тие можат да научат многу едни од други. Ова првенствено се однесува на зајакнување на емоционалноста, односно подобра организација и постигнување на целите. Во игра се и припадниците на хороскопскиот знак Вага, како и оние кои се грижат за воспоставување вистинска близина, совет и поддршка. Тие знаат како да препознаат убави гестови на внимание, на кои се склони карциномите и заедно успешно ги решаваат евентуалните недоразбирања.

Негативности и мани

Првиот впечаток е дека луѓето родени во овој знак се малку срамежливи или воздржани, па затоа на додворувачите на почетокот не им е лесно. Јасно е дека тие исто така личат на водното животно по кое ги познаваме, бидејќи полека излегуваат од својата лушпа. Избегнуваат конфликти затоа што се чувствителни, што значи дека понекогаш, иако вознемирени, ќе застанат на пасивната страна. Бидејќи читањето мисли воопшто не е лесно, најдобро е да работите на отворен разговор.

Забава

Поради сето горенаведено, не е потребно дополнително да се објасни зошто припадниците на овој знак немаат опционални или паралелни врски. Додека не стекнат доверба во некого, тие не покажуваат дека се грижат. Тие се малку традиционални и претпочитаат да им се додворува другата страна, за да бидете сигурни дека има наклонетост, а не обратно. Со текот на времето, тие се интересираат за напикани филмски вечери и разменуваат мисли и емоции. Тие се одлични слушатели и имаат вистински совет во моментот, но избегнуваат да го претстават својот партнер на широк круг пријатели.

Лош избор

Како што се очекуваше, раковите треба да избегнуваат огнени знаци, стрелци и овни. Првите се познати по тоа што не ги држат место, што не се вклопува во веќе опишаното сценарио. Другите, пак, сакаат нови искуства, и тие исто така знаат да бидат директни во своето обраќање, без да ги земаат предвид чувствата на другите луѓе. Ова може да биде голема пречка за комуникација и да ја повреди другата страна. Водолијата исто така спаѓа во категоријата лош избор на партнери, бидејќи независноста, просторот за себе и слободата и се важни, па затоа брзо би се повлекла од врската полна со разгалување.

Однесување

Откако ќе се препуштат, Раковите се многу посветени на врските и не се двоумат да ги покажат емоциите. Тие често се расположени за романтични вечери под светло на свеќа или за време на викенд надвор од градот. Знак дека врската оди во вистинска насока е запознавање на родителите, но и на поширокото семејство.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!