ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како секој хороскопски знак се снаоѓа во хаос?

Како секој хороскопски знак се снаоѓа во хаос?

За некои, хаосот е природна состојба, па тие дури и не ја забележуваат, за некои е инспиративна и предизвикувачка, а за други е целосно изгубена и развиена под притисок на недостаток на организација и ред.

Еве како секој хороскопски знак се справува во хаотични ситуации.

Овен

Секогаш во акција и во потрага по соодветен предизвик за неговиот ум, сила и енергија, Овенот е во хаос дома. Драма, авантура, колапс на системот – Овен ги презема работите во свои раце, споделува задачи, прифаќа работа и полека сè доаѓа на свое место.

Бик

На почетокот, Бикот полудува и пука под притисок – секое нарушување на неговата рутина го полудува, затоа што повеќе од сè друго го цени неговиот комфор и неговите навики. Сепак, по првата реакција, Бикот се опоравува и се прилагодува, а потоа полека воспоставува нова рутина во променетите околности.

Близнаци

Близнаците се брзи и прилагодливи. Ако ги нападне хаос, тие ќе скокаат на страна и ќе најдат начин да се справат со она што им се случило и ќе продолжат да скокаат, предупредувајќи на најтешките удари со нивната брза и практична интелигенција. Сепак, тие ќе се жалат, ќе се жалат и ќе лелекаат цело време дека треба да го сторат тоа и да го издржат.

Рак

Раковите имаат силни заштитени инстинкти кон соседите и во хаос, паника и дезорганизација, најпрво се грижат сите околу нив да бидат згрижени, утешени, зафатени со нешто што ќе им помогне да се опорават, а потоа да го преживеат стресот криејќи се од сите .

Лав

Лавовите, се разбира, преземаат водство и преземаат иницијатива и имаат оптимално решение во секоја хаотична ситуација во моментот. Имате среќа ако имате Лав со вас во криза, бидејќи нема да морате да размислувате за ништо – освен ако вие самите не сте одличен организатор и решавач на проблеми (Овен, на пример), во тој случај ќе мора да ги делите одговорностите.

Девица

Девиците остануваат собрани и распаднати и никогаш не ја губат главата. Тие ќе ги набудуваат и анализираат елементите на хаотична ситуација, наоѓајќи го најпрактичниот начин да се воспостави функционирање или да се надминат невозможностите. Тие делуваат смирувачки на сите околу нив и на другите им влеваат самодоверба дека сè ќе биде во ред, иако тие самите не се чувствуваат така.

Вага

Вагите дејствуваат моментално, спонтано и инстинктивно. Тој ќе скокне и ќе преземе акција без размислување, а можеби ќе се претвори во херој на денот сосема случајно, ризикувајќи го дури и сопствениот живот, без трошка двоумење. Само подоцна, кога работите ќе се „смират“, мислителите логично ќе направат, а потоа ќе најдат имагинативни и практични решенија.

Шкорпија

Шкорпиите не реагираат добро во хаотични ситуации. Тие се предаваат на мрачното расположение и црните мисли и размислуваат како сè е против нив. Во очај, тие можат да вршат херојски дела, само затоа што се подготвени да го отфрлат сопствениот живот, кој го изгубил значењето.

Стрелец

Во лоши околности, Стрелците не се добри водачи, но тие се одлични „војници“ – тие ќе остават да наоѓаат решенија некому ефикасни, но ќе бидат добри во извршувањето задачи и помагање на другите.

Јарец

Јарците се природни песимисти – кога работите ќе тргнат наопаку, можеби не е полошо сценарио од она што веќе го имаа во главата. Подготвени се за секаков вид хаос, остануваат собрани и ефикасни, иако не очекуваат сè да заврши добро, тие се во состојба да дејствуваат во таа насока.

Водолија

Водолијата останува тивка и повлечена. Таа размислува длабоко, но не ги споделува своите стравови или заклучоци со другите. Таа ќе стори сé што е потребно, ни повеќе, ни помалку. Ако очекувате утеха, Водолијата нема да ви ја обезбеди во лоши околности, бидејќи смета дека е бесмислена.

Риба

Вознемирени и фрустрирани, Рибите отворено ќе го покажат својот страв и несигурност, освен ако не можат да се засолнат и да се смират некаде, за да не го шират вознемирувачкото влијание. Потребна им е поддршка и помош за да се соберат и да се вразумат.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!