ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како спалната влијае на стресот? Овие работи мора да се на место

Како спалната влијае на стресот? Овие работи мора да се на место.

Најмалку време поминуваме во спалната соба и честопати го занемаруваме.

Бидејќи повеќето луѓе минуваат најмалку време во спалната соба во текот на денот, луѓето честопати го занемаруваат. Но, вие не треба.

„Нашата домашна околина е поврзана со целокупното здравје.“

Затоа откријте кои три работи во вашата спална соба можат да предизвикаат стрес.

1. Немате доволно простор да ги тргнете работите настрана

Недостатокот на соодветен простор за чување на вашите предмети може да доведе до пренатрупан простор и неред, а тоа може да го отежне опуштањето.

„Ослободувајќи простор, му давате пауза на вашиот ум.“

Затоа обидете се да не создаде неред во просториите каде што живеете бидејќи „работите што се скршени или повеќе не служат или не носат вредност во животот“ се решаваат.

За да ја направите спалната соба оаза на мирот и место за одмор по долгиот стресен ден, наместете го креветот и облеката ставете ја на соодветното место.

2. Неуредни кревети

Неуредниот кревет е уште еден пример за неорганизација што може да предизвика стрес во вашата спална соба.

Средување кревет е едноставна задача што ќе направи да се чувствувате продуктивно на почетокот на денот.

3. Расфрлан плакар

Се верува дека купишта облека може да предизвикаат стрес и да се чувствуваат тесно. Сепак, проблемот не е само гардеробата што невнимателно ја оставивте на креветот или столот, туку и облеката што ја турнавте во плакарот, а која не ја носите.

Можеме да ставиме толку многу облека во плакарот што ни оневозможува да ја видиме целата облека што ја имаме.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!