ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Како визуелно да го зголемите малиот простор

1. Изберете светол под

Светлите нијанси на даб или јасен се идеални подни облоги за мали станови. Генерално, посветли бои се одличен избор за да се постигне визуелно поголем простор. Ако не сте во можност за оваа промена, доволно ке биде да ставите килим во светла боја, во склад со целокупниот ентериер.

2. Користете линии

Со тапети чии што линии ке се протегаат по целиот ѕид, се постигнува ентериерот да биде поголем од што навистина е. Овој тип на плафони изгледаат повисоки, а притоа се нагласува и нивната висина.

3. Kористете светли и топли бои

Ако просторот е мал, идеално е да одберете бела, беж или некоја друга нијанса од пастелна палета, со што просторот визуелно ќе изгледа поголем.

4. Користете огледала

Веројатно сте слушнале дека огледалото го постигнува визуелното зголемување на просторот, а исто така е и декоративно, особено ако го направите по сопствена желба.

5. Избор на гарнитура

Тежок стилски мебел, нема да биде добар избор за мали дневни соби. Изберете помали и полесни парчиња на мебел, кои ќе може да ги поместувате по потреба. Што се однесува до бојата, најдобро е да бидат во светли или пастелни нијанси.

 

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!