ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Каков Впечаток Остава Вашиот Хороскопски Знак?

Секој хороскопски знак се карактеризира со уникатен карактер и физички карактеристики. Сепак, и во астрологијата и во секојдневниот живот, ние понекогаш емитуваме слика од нас – несвесно, па затоа често не можеме да контролираме некои карактеристики.

Еве што мислат оние за секој знак во хороскопот што за прв пат го среќаваат:

Овен

Овенот е еден од потврдокорните знаци на хороскоп, и со тоа ја „краде“ оваа титула од Бик.

Може да биде премногу директен, па тоа често го прави арогантен. Оваа особина е особено важна, бидејќи е најважно Овен да биде прв во сè. Нивниот натпреварувачки дух за другите понекогаш може да биде иритирачки.

Бик

Иако важи за најтврдокорниот знак, неговата инерција и мрзеливост не ја откриваат оваа нивна одлика на прв поглед.

Како неприкосновени хедонисти, Бикот е тежок за движење, па луѓето обично добиваат впечаток дека се непоправливи мрзеливи. Но, им треба само време да ја достигнат „работната температура“, а потоа се незапирливи.

Близнаци

Овој знак може да се пофали со интелект како главен адут. Тие се информирани и можат да се занимаваат со разни теми, од бизарни до оние важни за човештвото. Тие се неисцрпен извор на информации, а авантуристичкиот дух ги тера постојано да ги менуваат местата и да запознаваат нови луѓе.

На прв поглед, тие можат да создадат слика за површни и незаинтересирани луѓе кои зборуваат брзо. Честопати околината не ги разбира, но со својот дар за хумор ги израмнуваат сите недоразбирања и ја менуваат сликата за себе.

фотоапарат

Рак

Иако остава впечаток на неразбрана и нападната душа, Ракот често знае да манипулира со својот патос. Солзите се неговото главно оружје, па затоа често „фаќа на сожалување“. Сепак, Раковите се најголемите соживувања на Зодијакот и еден од знаците што секогаш ќе се најде како потпора во неволја, но за возврат ќе очекуваат и услуга.

Лав

Лавовите имаат репутација на кралеви и така се чувствуваат. Целиот тој гламур, неопходен за нив, е дел од „придружната опрема“ што им дава задоволство.

Понекогаш, поради потребата да доминираат, тие се во состојба да остават впечаток на голем егоист , но во суштина, нивното срце е големо и тие се полни со сочувство кон другите – им треба само внимание.

Девица 

Често овој знак дефинира опсесивно-компулсивно чувство и потреба сè да биде на свое место.

Другите ја гледаат Девицата како сомнителна личност склона кон длабока анализа , што понекогаш предизвикува чувство на непријатност, но кога подобро ќе ја запознаете, сфаќате дека и таа се заморува од самоконтрола и дека личност со длабоки, силни емоции се крие во внатрешноста на школка.

Вага

Може ли некој да не ја сака убавата Вага? Како најубав знак на хороскопот, таа плени со својот шарм и привлечност, така што сите други квалитети што овој знак ги има во втор план. 

Кога ќе се сретне со вас, Вагата неизбежно ќе флертува со вас, а потоа, кога целосно ќе ве освои, ќе заборавите на сè друго.

Шкорпија

Личностите родени во овој знак имаат доза мистицизам, а со тоа често влеваат необјаснив страв кај соговорникот. 

Нивниот цинизам може да биде толку камуфлиран што може да го „збуни противникот“; затоа што, за Шкорпијата, сите тие се противници, сè додека не се докаже спротивното. Тие се претпазливи и предизвикуваат чувство на потчинетост кај другите со својот став.

Стрелец

Првата асоцијација – исклучително интелигентни манипулатори. Честопати, луѓето родени во знакот на Стрелец имаат огромно искуство и потреба за постојано истражување, како и знаење.

Од iosубопитност, никој друг знак не може да „застане на нивната линија“, па затоа честопати други му попуштаат на Стрелецот од страв да не бидат „прочитани“.

Јарец

Ладен и воздржан, Јарецот остава впечаток на околината како да е личност без трошка емпатија.

Се разбира, ова е далеку од вистината. Тој е само претпазлив, измерен и дисциплиниран. Неговата сериозност може да биде заморна за другите, но само додека не ја запознаат другата, посветла страна на Јарецот – духовитоста, за што е потребно време да се покаже.

Водолија

Честопати другите ги доживуваат како луѓе на работ на „нормалното“.

Тие се екстремни во облекувањето, изразувањето, па дури и во идеите. Вие навистина треба да имате многу отворена и либерална врска за да ги разберете овие погрешно разбрани генијалци.

Риба

Кога ќе ги сретнете, може да помислите дека сте наишле на патолошки лажго и „мутивода“, но чувствителноста на Рибите има неистражена димензија.

Имено, Рибите живеат во нивниот свет на имагинација, и често имаат многу силна интуиција. Тешко дека ќе промашат ниту една ваша мисла. Тие точно знаат со кого имаат работа и нивниот прв впечаток никогаш не ги мами.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!