ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Kарактеристики на жените близнаци: Паметни, шармантни и лојални!

Kарактеристики на жените близнаци: Паметни, шармантни и лојални!

Бидејќи започна владеењето на Близнаците, ние ви ги донесуваме најважните работи што треба да ги знаете за жените родени во овој хороскопски знак.

Волшебна, духовита, интересна, дружељубива, заводлива, разиграна, дива, огнена, комплексна, генијална, непредвидлива, фасцинантна – сето тоа опишува жена Близнак.

Како што алудира името на овој хороскопски знак, во него има две личности.

Затоа „Близнакот“ во еден момент е скромен и грижлив, а во друг момент „немилосрдно“ саркастичен.

Таа има извонредна духовитост и љубопитност, па може да зборува за сè, од политика до озборувања за познати личности. Таа има тенденција да се досадува од сè брзо, па затоа и требаат постојани промени и комуникација со другите, па затоа е постојано во движење во потрага по нови предизвици и нешто што ќе ја забавува и окупира. Жената близнак е широко позната по нејзиниот неодолив шарм, нејзиното оружје.

Секс и врска

Во љубовта, ништо не и е попривлечно од мажот кој и одговара со неговиот интелект и со кого може да води интелектуално стимулативни разговори. Може да ја придобијат мали знаци на внимание што ќе бидат сентиментален спомен за неа, но ги очекува и од нејзиниот партнер со кого е во врска долго време, барем повремено.

Таа е динамичен и лојален партнер и како што логиката владее со нејзиниот ум, таа е во состојба да ги гледа обете страни во секој проблем, што значи дека во кавга нема тврдоглаво да се држи до личните верувања, но исто така ќе ги земе предвид и аргументите на нејзиниот партнер .

Отворен ум и екстроверт, таа сака партнер чија имагинација ќе биде граница во сексот. Во кревет сака да експериментира и да пробува нови работи. Таа е дарежлива  и сака да го задоволува својот партнер во иста мера во која сака да биде задоволна.

Пријателство

Дали имате пријател кој секогаш ја смирува ситуацијата кога вие и третиот пријател се карате? Многу веројатно е роден во знакот на Близнаци. Таа е експерт за дипломатско решавање на конфликти и господар за комуникација, итриот набудувач, поради што секогаш знае да даде објективно мислење.

Таа многу добро ја разбира човечката природа и нејзините пријатели секогаш ќе ги слушаат нејзините совети. Комбинацијата на интелект, духовитост и флертувачка личност ја прават популарна во секое општество.

Изглед

Тенка фигура, долги нозе и раце, немирни гестови, брз говор, точни црти на лицето, љубопитен изглед – според овие физички карактеристики ќе препознаете жена Близнак. Со пенливи очи, најубавите и најистакнатите рамена се наоѓаат на нејзиното тело, дел од телото со кое управува овој хороскопски знак.

Пропорционална е по структура, така што останува во одлична форма дури и во зрелоста, а нејзиниот изглед зрачи со финост на која било возраст. Очите и се обично сиви или кафеави, косата е светло или темно сина, а тенот побледен. Устата и е обично мала и тенка. Посебна карактеристика е експресивниот нос, кој обично е подолг и има мала грпка.

Стил

Жолта облека и оние со точки, птици и пеперутки, или како отпечатоци на облека или на модни додатоци – тоа е она што треба да биде во гардеробата на секој „близнак“ бидејќи тоа се нејзините заштитени знаци кога станува збор за стилот. Кога носи жолто, една жена Близнак пука од енергија затоа што е боја што е поврзана со радост, среќа, сонце, енергија, ентузијазам, оптимизам и дружеубивост. Таа има откачен моден стил, ги следи трендовите, прва го испроба најновиот моден хит, а потоа го прилагоди на себе и го прави уникатен.

Стил на купување

Како да го препознаете „Близнакот“ во шопинг? Влегува и излегува од продавницата, „разговара“ на телефон и истовремено ја проучува најновата гардероба. Таа е идеален партнер за шопинг бидејќи нејзините пријатели секогаш ќе и помагаат да избере што најмногу и одговара, а што е, се разбира, најновиот тренд.

Стилска икона

Знакот на Близнаци е „горд“ на своите двајца славни припадници, едната е икона на убавината, а другата е сексапил – актерките Анџелина Џоли и Мерилин Монро.

Анџелина е жена која е секогаш во движење, таа е дива и енергична, што ја прави типичен претставник на знакот. И 39-годишната добитничка на Оскар и Мерилин се познати по светкавите облеки што прават жените Близнаци да изгледаат феноменално. Исто така, видовме и во фустани кои се врзани околу вратот и го истакнуваат најатрактивниот дел од нивните тела – рамената.

Познати дами родени во знакот на Близнаци кои се истакнуваат со својот стил се и актерките Никол Кидман, Натали Портман, Елизабет Харли и пејачките Кајли Миног и Лана дел Реј.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!