ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Кендал и Кајли во долна облека за Денот на вљубените

Кендал и Кајли  продолжуваат да ги задеваат своите милиони обожаватели со повеќе скудни задоволства од најновата колекција на долна облека SKIMS на нивната полусестра Ким Кардашијан .

Мега-славните ѕвезди на „ Keeping Up With the Kardashians “ споделија неколку  изгледи од сетот на нивното снимање на СКИМС во петокот вечерта.

Кендал ги покажа долгите нозете на пистата во црвена танга што малку и остави на фантазијата, додека нежно ги стисна усните за камерата.

Таа сугестивно го лизна прстот во високоногата лента за еден истрел.

kendall picture in mirorr

Креативниот директор Ким се погрижи да внесе неколку декадентни акценти за десерти во снимањето со тематика на фантазијата, додека Кендал и Кајли ја мамеа камерата со колачи и лижавчиња.

Кајли се нарекуваше себеси како „закуска што се насмевнува“, истакнувајќи ја нејзината непоколеблива самодоверба додека беше пред објективот.

Дамите ја покажаа разноврсноста на изгледот на долна облека додека ги моделираа според нивните многу различни типови на тело.

kendall

Навидум секогаш сигурна пред камерата, Кендал на Твитер призна дека и покрај појавувањето дури и таа има „лоши денови“.

„Јас сум исклучително среќна девојка. благодарен за сè што имам. но сакам да знаете и јас имам лоши денови ! убава си баш како што си !!! не е секогаш толку совршено како што може да изгледа “.

Valentine_Kendall_25_and_Kylie_Jenner_

Во видео-промотивната кампања на СКИМС, девојката од насловната страница на Вог го блесна својот дериер во мрежеста црна танга додека ги лизгаше потпетиците во облеката.

Линијата SKIMS – која започна исклучиво како облека за обликување – делумно собра голема бука поради инклузивноста на големината на линијата со големини кои се движат од XXS – 4X.

Кајли покажа уште еден пополнет изглед на танга со покриеност, додека го засили сексапилот и ја зграпчи својата биста.

_Kylie_laid_on_a_red_velvet_

Со оглед на тоа што сите сестри КарЏенер ја совладаа уметноста да продаваат буквално се што произведуваат, засновано врз нивниот квалитетен на ѕвезди, Ким се надеваше дека ќе го додаде последниот вознемирувачки притисок пред падот на Денот на вљубените регрутирајќи ги нејзините најмлади браќа и сестри.

Hot sisters

Сексапил: Ким ја нарече оваа  линија „најсекси колекција“ досега додека ги користеше Кендал и Кајли за дополнителна моќност на ѕвездите за да ја продадат линијата за долна облека

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!