ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Кетрин Хајгл: Не жалам што го оставив „Вовед во анатомија“

Ако ја следевте серијата Вовед во анатомија од самиот почеток , сигурно се сеќавате на актерката Кетрин Хајгл, која во оваа серија ја играше д-р Изи Стивенс.

Хајгл реши да ја напушти оваа серија во 2010 година, кога нејзината популарност беше на својот врв.

– Јас навистина не жалам што ја напуштив серијата „Вовед во анатомија“ – ја направив вистинската работа за себе и за моето семејство – но жалам за зголемената драма што ја чувствував во тоа време – рече Кетрин и продолжи:

– Ако тогаш знаев нешто за медитација, или ако разговарав со терапевт или некој да ми помогне преку некој страв во кој бев потопена, мислам дека ќе бев помирна ако се приближев до границите што требаше да ги создадам со цел да напредувам – вели Хајголва .

Да се ​​потсетиме како Кетрин Хајгл е актерката д-р Изи Стивенс во серијата „Вовед во анатомија“:

– Секако жал ми е што не научив порано како подобро да управувам со својата вознемиреност. Живеејќи со покачено ниво на анксиозноста … создаде во мене одбранбеност и претпазливост под претпоставка дека луѓето се против мене. Оставив мојот ум да процвета без алатките за правилно управување со тимот – таа е искрена актерка, која сега работи на проектот „Firefly Lane“.

 

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!