ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Кои хороскопски знаци бегаат од брак – за нив слободата е СЕ

Кои хороскопски знаци бегаат од брак – за нив слободата е СЕ.

Многумина гледаат на бракот поинаку, некои мислат дека овој вид на заедница е застарен, други сонуваат за денот кога животот ќе започне рамо до рамо со личноста што ја избрале да биде со нив до крајот на животот. Астролошките карактеристики одредуваат и дали сме склони да застанеме на луд камен и судејќи според она што го велат ѕвездите, мажите кои се родени во овие три хороскопи тешко дека ќе бидат убедени да застанат пред олтарот.

Водолија

Тие ја сакаат слободата повеќе од што било и не затоа што нема да се откажат од неа. Ова не значи дека тие не се способни за љубов, напротив. Во љубовта се посветени, лојални и верни. Тие се стремат кон стабилност во љубовта, склони се на долги врски и тешко е да одлучат да раскинат. Сепак, тие не се приврзаници на бракот. Дури и да стапат во брак, тие тоа го прават многу млади и во тој случај ретко решаваат да се разведат. Ако сакате да освоите човек Водолија, не смеете да бидете напорни или упорни. Бидете заводливи и енергични.

Близнаци

Тие се вечни деца, секогаш бараат нова возбуда. Тие се склони кон флерт и имаат многу високи стандарди во љубовта. Тие не се лесни за скротување и тешко можат да го замислат животот покрај жена. Меѓутоа, кога навистина ќе се заубат, а може да ги привлече само силна и интелигентна жена, тогаш тие се верни и лојални. Тие се украсени со неодолив шарм и имаат многу врски во животот, но тие обично никогаш не кажуваат судбоносно „да“. За да ги освоите мора да бидете независни и мистериозни.

Стрелец

Непоправливи оптимисти и вечни момчиња кои го гледаат светот како место за забава, авантура и предизвик. Тие сакаат патувања и слобода и ретко се подготвени за компромиси што ги носи заедничкото живеење. Тие се нежни и грижливи партнери, знаат да бидат романтични, но бракот едноставно не е за нив. Ако сакате да придобиете човек Стрелец, мора да бидете тактични, бидејќи само така ќе можете да го задржите нивното внимание.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!