ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Кои се бизарните работи поради кои раскинуваме ?

Кои се бизарните работи поради кои раскинуваме ?

Најновите истражувања покажаа дека недостатокот на сон влијае на изразувањето на емоциите во врската, но тоа не е единственото нешто што може да ви предизвика болка. Постојат неколку други работи кои влијаат доста на врската или бракот. Погледнете шест чудни фактори кои можат многу да влијаат на нечија љубовна врска.

ТЕЖИНА

Гледајќи 200 парови, научниците откриле дека мажите и жените во врска или брак се посреќни ако подобрата половина има помал индекс на телесна маса од нивната партнерка.

РОДИТЕЛИТЕ НА ПАРТНЕРОТ

Според една студија спроведена на Универзитетот во социјални истражувања во Мичиген, парови имаат 20 отсто поголеми шанси да се распадне ако партнерот е во многу добри односи со неговите родители.

МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ

Сообраќајниот метеж и стресот што го предизвикува може да нанесат голема штета на вашата љубовна врска. Во тој случај, ризикот од прекин се зголемува за дури 40 проценти.

ТАБЛЕТИ ЗА КОНТРАЦЕПЦИЈА

Покрај тоа што спречуваат бременост, тие наводно спречуваат и прекинување на бременоста. Барем така тврди една студија, жените кои пијат апчиња за време на средбата со својот партнер имаат поголема веројатност да останат со него отколку оние кои не се. Истражувањата покажаа дека тие се помалку склони кон површна проценка на партнерите.

МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН

Ако пишувате порака на вашата мајка додека таа со воодушевување ви кажува како го поминал денот, треба да се запрашате зошто вашата врска не е добра. Универзитетот во Есекс со своето истражување докажа дека телефоните со паметни телефони се вистински убијци на врски затоа што многумина ги занемаруваат своите партнери поради нив.

Британското истражување покажа дека миленичето има врска со љубовниот живот. Дури 28 проценти од луѓето никогаш не би влегле во врска со личност која има куче.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!