Колачи во облик на пиле: Брз рецепт за Велигден

Слични

Најубавото слатко од вишни, по рецептот на баба!

Најубавото слатко од вишни, по рецептот на баба! Конечно дојде...

Кесадиљи: Брз и сочен оброк што ќе го обожавате!

Кесадиљи: Брз и сочен оброк што ќе го обожавате! Полнета...

Храна и Рецепти – најдобрите кулинарски вештини на нашите домаќинки

Храна и Рецепти - најдобрите кулинарски вештини на нашите...

Милка тарт: Чоколадно задоволство кое се припремува за час!

Милка тарт: Чоколадно задоволство кое се припремува за час! Комбинација...

Здрав чоколаден колач со банана кој мора да го пробате

Здрав чоколаден колач со банана кој мора да го...

Сподели

Колачи во облик на пиле: Брз рецепт за Велигден.

Ефтин, оригинален и инспиративен рецепт за вашата празнична трпеза.

Овие слатки колачиња во форма на пилиња се одлично решение доколку сакате брзо уживање за Велигден, но и оригинален украс.

Можете да ги подготвите за помалку од половина час и сигурни сме дека вашето семејство и пријателите ќе бидат среќни и воодушевени.

Рецептот се наоѓа во коментарот од видеото.

Уживајте!

error: Content is protected !!