Колку лесно изјавувате љубов – според хороскопот ?

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво сексуално

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

Сподели

Колку лесно изјавувате љубов – според хороскопот ?

Да се ​​каже „Те сакам“ не е исто за секого – за некои е одлична работа, за некои обврзувачка изјава и да ја дадат, тие чекаат со години, а некои лесно се препуштаат на чувствата и не мислат дека изјавата за љубов има толку многу тежина. Астрологијата ги рангира хороскопските знаци според леснотијата, или тежината, со која тие изјавуваат љубов.

Рак

Иако тие се прилично затворени и ги чуваат своите чувства за себе, Раковите имаат тенденција да изјавуваат љубов брзо и лесно, бидејќи чувствата се толку интензивни и поразителни. Ако се случи да „летаат надвор“ и да изјават љубов пред партнерот да биде подготвен, или да бидат подготвени да ви возвратат на истиот начин, Раковите се повлекуваат во својата школка и се „ладат“ – се прават дека ништо не се случило.

Лав

Лавовите се брзи и нетрпеливи и можат да изјават љубов, само за да поминат низ неа. Тие знаат што чувствуваат и дека тие чувства можат да се развијат и продлабочат, но не чекаат тоа да се случи за да му ја соопштат подготвеноста на својот партнер. Но, Лавовите немаат разбирање за партнер кој не возвраќа на ист начин, и тие веднаш се повлекуваат и престануваат да ги вложуваат своите чувства во таа врска.

Риба

Рибите многу брзо се заљубуваат, а потоа сакаат целиот свет да знае за тоа. Тие се посветени, плачат и се фокусираат на партнерот и врската, па затоа треба да се цени тоа. Кога некое лице во знак на Риби ќе објави љубов, тој се обврзува и нема проблем тоа да се случува многу брзо во врската.

Бик

Кога Бикот ги сфаќа своите чувства, тоа е сериозно. Можеби ќе му треба малку време да се за вљуби, но кога тоа ќе се случи, Биковите драматично остануваат без здив, паѓаат и се предаваат. Тогаш тие не чекаат да изјават љубов – и со нивниот сериозен интензитет обично ги предизвикуваат посакуваните повратни информации.

Вага

На Вагите им треба малку време. Тие влегуваат во сериозна врска само кога може да обезбедат целосна емоционална посветеност и поддршка. Не им треба чувство на вљубеност во изјавата за љубов, која ја доживуваат на многу подлабоко ниво и честопати ја поистоветува со пријателство и благодарност. Ако биковите се чувствуваат безбедно и сигурно, тие ќе изјават љубов.

Близнаци

Може да биде предизвик да се натераат Близнаците да се посветат и да изјават љубов, бидејќи тие сакаат нови искуства и сакаат да го држат партнерот под напнатост и во неизвесност. Може да потрае некое време за партнерот Близнак да ви објави љубов, бидејќи му треба време да сфати дека неговите чувства се длабоки и дека вреди да се посвети на врска.

Девица

Бидејќи сакаат детално да размислуваат за сè, Девиците мора да се погрижат сè да биде навистина како што мислат и чувствуваат. Тие треба да разберат дека нивните перфекционистички склоности не се реални и откако ќе прифатат дека една личност може да им биде толку важна, тие ќе прогласат љубов, со многу самодоверба.

Стрелец

Стрелецот не сака да се изгуби во нова врска, па затоа се обидува да се убеди (со разум) дека неговите чувства се вистински и длабоки, пред да успеат да го вербализираат. Исто така, тие не сакаат нивната изјава за љубов да биде „истрел во раката“ за да не ја „отпуштаат“ сè додека не бидат сигурни дека нивниот партнер ќе возврати.

Шкорпија

Шкорпиите изјавуваат љубов само кога се подготвени да споделуваат добро и зло, до крајот на животот. Тие сериозно ги сфаќаат  своите чувства и изјавата за љубов има голема тежина за нив. Шкорпиите се приврзани до крајот на животот и вреди да се чека да го процесираат и изразат она што го чувствуваат.

Јарец

За практичен Јарец фокусиран на своите цели, романсата треба да биде едноставна. Но, ако Јарецот не гледа иднина со некоја личност, тој ќе ја прекине таа врска без никакви проблеми. Кога врската тече мирно, стабилно и без драма, тој е подготвен да објави љубов, но тоа може да потрае. Бидете трпеливи со личност родена во знакот на Јарец.

Овен

Ако сте во врска со личност родена во знакот Овен, ќе знаете дека тој ве сака. Ако не знаете и сте збунети, тогаш тој не ве сака. Овенот е директен и отворен и ќе изјавува љубов, иако неговите чувства не се длабоки, ако е под притисок, но му треба време за вистински да ги разбере и доживее своите чувства. На овенот му треба долго време да ги смири зборовите и чувствата – дека кога ќе каже „Те сакам“ навистина го мисли тоа.

Водолија

На слободоумните Водолии им треба многу независност, па затоа може да им биде тешко да се посветат на интимна врска во која ќе треба да си дадат себе си, своето време, енергија и внимание. Кога Водолијата ќе се сретне со некого затоа што е подготвена да се откаже од овој вид слобода, таа ќе прогласи љубов, но ќе и треба многу време. Ако сакате Водолија, подгответе се да почекате.

error: Content is protected !!