ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Кралицата повторно ЕДЕН ЧЕКОР НАПРЕД: Елизабета ги украде петте минути слава

Кралицата Елизабета исто така ќе ги украде овие „пет минути слава“ од нејзиниот внук и снаа.

Кралицата Елизабета Втора и овој пат ќе ги украде рефлекторите. Имено, таа објави дека официјално ќе и се обрати на нацијата на 7ми март, на телевизија, по тој повод давајќи им поддршка на принцот Чарлс и принцот Вилијам, сето тоа само неколку часа пред емитувањето на долгоочекуваното и бомбастично најавено интервју што Меган и Хари и подари на познатата водителка Опра Винфри, беше откриено денес.

Нејзиното височество требаше да присуствува на годишната служба на Комонвелтот на 8 март – но ова беше откажано за прв пат по скоро половина век, поради пандемија на корона вирус, објави утрово опатија на Westminster. Наместо тоа, кралицата реши да ја сподели својата годишна порака 24 часа порано, на денот на Комонвелтот, во претходно снимен говор во замокот Windsor, што ќе се емитува на BBC во недела, на 7 март.

На кралицата ќе и се придружат Анита Рани во емисијата принцот Чарлс и Камила Паркер, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, како и други членови на кралското семејство, кои ќе зборуваат за важноста на Комонвелтот, кој има посебно место во срцето на кралицата.

Обраќањето на кралицата ќе биде прикажано на милиони луѓе само неколку часа пред емитувањето на интервјуто на Хари и Меган, кое ќе го прикаже американската мрежа CBS.

Случајност? Хм, знаејќи ја кралицата Елизабета, сигурни сме дека не!

Се чини дека Бакингемската палата уште еднаш успеа да ги прегрупира своите сили и да го сврти вниманието на јавноста кон себе, со цел да се минимизира ефектот на излегувањето во јавноста на Хари и Меган со, како што е најавено, детали од приватниот живот и на нивното и на целото кралско семејство .

Ова не треба да нè изненади, бидејќи е општо познато дека Елизабета Втора е силен противник да донесе „валкани алишта“ од семејството во јавноста, и таа е многу вешта во привлекувањето на вниманието на јавноста кон она што најдобро одговара со добрите потези за ПР.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!