Кремаст компир од рерна: Се топи во уста ! (РЕЦЕПТ)

Слични

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти...

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната вечера

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од...

Сподели

Кремаст компир од рерна: Се топи во уста ! (РЕЦЕПТ).

Ако барате идеален рецепт за ручек, ова е вистинската страница за вас.

Состојки:

  • 1 кг компир
  • 60 гр путер
  • 2 лажици брашно
  • 500 мл млеко
  • лук во прав
  • сол
  • морско оревче
  • 150 гр сирење
  • 1 црвен кромид
  • 50 гр кашкавал

Подготовка :

Исечете ги компирите на прстени со дебелина од 1 см. Се редат на плех, се посолуваат. Направете бешамел сос. Лажица путер или масло, додадете една лажица од две брашна, пржете малку и истурете млеко. Додадете сол, лук во прав и морско оревче. Изрендајте го кашкавалот, и оставете го малку да се згусне. Исечете го црвениот кромид и ставете го помеѓу компирите.

Посипете го компирот со бешамел сос. Печете на 200 С – 30 мин. Извадете, посипете со кашкавал и печете уште 10 минути.

Уживајте!

error: Content is protected !!